تاریخ: آبان 22, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

هشدار گوگل در رابطه به حذف حساب های جیمیل غیرفعال

گوگل اطلاعیه مهمی را منتشر نمود و در آن بیان کرد که قصد دارد در رابطه با حساب های جیمیل که غیرفعال هستند، تصمیم گیری مهمی داشته باشد. پیشتر شاهد پاک شدن این حساب های نادیده گرفته شده بودیم در حالی که اجازه فعال بودن داشتند. اما اکنون گوگل، خطرات امنیتی احتمالی را بولد کرده است و به این ترتیب، رویکرد سختگیرانه ای را پیش رو دارد. بر این اساس، یک شمارش معکوس را راه انداخته است و در آن اعلام کرد که مهلت دو ساله ای را برای حساب های غیرفعال جیمیل در نظر دارد.
پس از ماه آینده، شاهد این هستیم که گوگل، فرایند اصلی خود را در زمینه حذف حساب های جیمیل که برای مدت زمان دو سال غیرفعال بودند را آغاز خواهد کرد. به این ترتیب، این حساب های متروکه، به صورت کامل از فضای دیجیتالی حذف می شوند. نگرانی که گوگل با آن دست و پنجه نرم می کند، این است که خطرات امنیتی برای اطلاعات افراد در پی دارد. به این ترتیب، تصمیم گرفته است به جای این که محتوای حساب را پاک نماید، این حساب ها را به طور کامل از گوگل حذف کند. در این صورت، سواستفاده های احتمالی هم کاهش پیدا خواهند کرد.
آخرین مهلتی که برای شما در نظر گرفتند تا بتوانید حساب های جیمیل خود را نجات دهید، نزدیک است زیرا این پروسه در ماه دسامبر آغاز می شود. در صورت تمایل به پیشگیری از حذف این حساب، به راحتی وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید و از آن استفاده کنید. این راه حل بسیار ساده است و زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت. می توانید یکی از ایمیل های خود را باز کنید و آن را بخوانید. یا با جیمیل خود وارد یوتیوب شوید و به تماشای ویدئو بنشینید. از گوگل درایو استفاده نمایید و در جستجوگر گوگل به دنبال هر آن چه تمایل دارید، بگردید.

کدام حساب ها توسط گوگل حذف خواهند شد

البته دقت داشته باشید که این پروسه تنها با حساب های شخصی انجام می شوند و حساب های مرتبط با شرکت ها و مدارس به صورت کامل از این حذف شدن، معاف هستند. پس اگر جیمیل شما را دارای ارزش و اعتبار است و دوست ندارید، آن را از دست دهید، هرچه سریع تر یکی از اقدامات فوق را انجام دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای