تاریخ: آبان 2, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

چگونه گوشی گم شده را پیدا کنیم

مهم است این نکته را به شما یادآوری کنیم که GPS تلفن های هوشمند، حاوی گیرنده ها و فرستنده های هم گوشی های اندروید و هم آی او اس هستند که به آن ها، امکان دسترسی به ناوبری بلادرنگ و سایر خدمات مبتنی بر مکان را می دهند. در صورت مفقود شدن و یا حتی سرقت تلفن همراه خود، می توانید ردیاب GPS را از راه دور فعال کنید. به این ترتیب می توانید موقعیت تلفن همراه را ردیابی نمایید. به این معنا که می توانید دستگاه مورد نظر را در هر زمانی که به یک شبکه بی سیم متصل است، بررسی نمایید.
همچنین امکان اتصال چندین حساب به یکدیگر وجود دارد تا به دوستان و خانواده اجازه دهند که از یکدیگر مطلع شوند. بدیهی است که در صورت خالی شدن باتری، سرویس ردیابی موقعیت مکانی GPS نمی تواند کار کند. اما ممکن است سرویس بتواند آخرین مکان شناخته شده دستگاه را ثبت کند. خدمات ردیابی تلفن همراه به هر دو گوشی اندروید و IOS اضافه شده است. اما باید بدانید که ویژگی های هریک با دیگری متفاوت است. پس به نحوه ردیابی تلفن یا رایانه لوحی در هر دو سیستم عامل بپردازیم.

ردیابی گوشی آیفون گم شده

ردیابی اپل با استفاده از برنامه، یافتن من، فعال می شود که می تواند با دستگاه های IOS مثل ساعت هوشمند اپل و رایانه های مک، جفت شود. ویژگی های ردیابی زیر برای IOS در دسترس است که شامل این گزینه ها می شود:

 1. مشاهده مکان
 2. پخش یک صدا
 3. علامت گذاری به عنوان گمشده
 4. پاک کردن از راه دور
 5. وقتی پیدا شد اطلاع دهید
 6. وقتی پشت سر گذاشتید اطلاع دهید

جهت استفاده از این ویژگی ها، به یک دستگاه دوم متصل به حساب اپل خود نیاز دارید.

راه اندازی FIND MY در MAC و IOS از طریق پشتیبانی اپل:

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
 2. سپس روی FIND MY و بر روی نام خود ضربه بزنید.
 3. اگر می خواهید دوستان و خانواده، مکان تلفن همراه شما را بدانند، اشتراک گذاری موقعیت مکانی من را روشن کنید.
 4. سپس بر روی FIND MY DEVICE ضربه بزنید و آن را روشن کنید.
 5. برای مشاهده دستگاهتان حتی زمانی که آفلاین است، FIND MY NETWORK را روشن کنید.
 6. برای این که وقتی باتری کم است و مکان دستگاهتان برای اپل ارسال شود، SEND LAST LOCATION را روشن کنید.

اگر می خواهید که بتوانید دستگاه گم شده خود را روی نقشه پیدا کنید، مطمئن شوید که ویژگی LOCATION روشن است. برای این کار به SETTING بروید و PRIVACY & SECURITY را بزنید. در نهایت LOCATION SERVICE را روشن کنید. در صورتی که از برنامه FIND MY استفاده می کنید و 7 روز از آخرین موقعیت مکانی ارسال شده به اپل می گذرد، نمی توانید موقعیت مکانی دستگاه خود را ببینید.

پاک کردن اطلاعات گوشی آیفون از راه دور

در صورتی که قابلیت بازیابی آیفون خود را ندارید، می توانید نسبت به پاک کردن آن اقدام نمایید:

 1. مطمئن شوید که تمامی مراحل بالا جهت بازیابی دستگاه گم شده را امتحان کردید.
 2. در برنامه FIND MY وارد تب SERVICES شوید و آن را انتخاب کنید.
 3. دستگاهی که باید از دور پاک کنید، انتخاب نمایید.
 4. به پایین بروید و پاک کردن دستگاه را برگزینید.

توجه کنید که اگر دستگاه دارای IOS 15 و یا جدیدتر است، پس از پاک کردن محتویات آن، همچنان می توانید آن را در برنامه FIND MY شناسایی و ردیابی کنید.

ردیابی گوشی اندروید گم شده

ابتدا مطمئن شوید که:

 1. به یک حساب گوگل وارد شده است.
 2. موقعیت مکانی را روشن باشد.
 3. FIND MY DEVICE را روشن کرده است.
 4. قدرت کافی داراست.
 5. به داده تلفن همراه و یا وای فای متصل می باشد.
 6. در گوگل پلی قابلیت مشاهده دارد.

دقت کنید که اگر دستگاه شما خاموش می باشد، یا این که به داده تلفن همراه و وای فای متصل نیست، در صورت ذخیره مکان اخیر، و فعال سازی آن، همچنان این امکان وجود دارد تا بتوانید جدیدترین مکان را به راحتی پیدا کنید. در صورت تایید درست بودن تمامی تنظیمات فوق، می توانید روند ردیابی را شروع نمایید.

 1. در مرورگر به ANDROID.COM/FIND بروید، یا در تلفن دوم برنامه FIND MY DEVICE را دانلود کنید.
 2. سپس وارد حساب گوگل خود شوید.

این را در نظر داشته باشید که مکان به صورت تقریبی اعلام می شود و ممکن است دقیق نباشد. اگر دستگاهتان را پیدا نکردید، ممکن است آخرین مکان شناخته شده آن را در صورت وجود پیدا کنید.

ابتدای امر، گوشی تلفن اندرویدی یک اعلان دریافت خوهد کرد. در نقشه، اطلاعاتی درباره مکان دستگاه دریافت می نمایید. در صورتی که بیشتر از یک دستگاه دارید، در قسمت بالای نوار کناری، می توانید دستگاه گم شده را انتخاب کنید. همچنین اگر دستگاه گم شده شما بیشتر از یک نمایه کاربر دارد، با یک حساب گوگل اصلی یا شخصی در نمایه وارد شوید.
پس از این امور، اقدامی که قصد انجام آن را دارید، انتخاب کنید. اگر درخواستی دریافت نمودید، بر روی فعال کردن قفل و حتی پاک کردن ضربه ای بزنید. زنگ دستگاه شما به همراه صدای کامل در مدت زمان 5 دقیقه به صدا در خواهد آمد. حتی اگر آن را بر روی حالت بی صدا و یا ویبره قرار داده باشید.
دستگاه شما با پین و یا رمز عبور، قفل می شود. اگر قفلی برای آن قرار نداید، می توانید نسبت به تنظیم کردن آن اقدامی داشته باشید. برای این که به فرد یابنده تلفن همراه کمک کنید تا دستگاه را به شما بازگرداند، می توانید پیام و یا شماره دستگاه را به صفحه قفل شده اضافه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای