تاریخ: اردیبهشت 29, 1403 دیدگاه: بدون دیدگاه

راهنمای کامل اتصال انواع ساعت هوشمند کیسلکت به گوشی موبایل

در دنیای ساعت های هوشمند رقابت بسیار سخت شده و برندهایی که به تولید ساعت هوشمند مشغول هستند علاوه بر امکانات و کیفیت موادی که در ساخت محصولات خود استفاده می کنند باید در زمینه های دیگر نیز بتوانند نظر مشتریان خود را جلب کنند. یکی از این امکاناتی که برندهای ساعت های هوشمند ارائه می دهند نرم افزاری است که جهت اتصال ساعت هوشمند به گوشی موبایل استفاده می شود. برند کیسلکت یکی از زیرمجموعه های قدرتمند ساعت های هوشمند شیائومی است که کاملا شناخته شده است و کیفیتی کاملا بالا و رقابتی در محصولات خود ارائه می دهد. در این مقاله سعی می کنیم روش اتصال انواع ساعت هوشمند کیسلکت به گوشی موبایل اندروید و اپل را به طور کامل برای شما تشریح کنیم.

برنامه KIE OS کیسلکت

برند Kieslect برای ساعت های هوشمند خود سه برنامه مختلف برای انواع ساعت های کیسلکت توسعه و عرضه کرده است که همگی از گوگل پلی و اپل استور قابل دانلود هستند. شما باید برنامه مناسب با ساعت هوشمند خود را انتخاب و دانلود کنید تا بتوانید بهترین و بیشترین کارایی را از ساعت خود داشته باشید.

اتصال ساعت هوشمند کیسلکت KR Pro Ltd، KS، KS Pro و KS Mini

همانطور که در توضیحات بیان شد برای هر کدام از ساعت های هوشمند نرم افزار ساعت کیسلکت مخصوص وجود دارد. برای اتصال ساعت های هوشمند کیسلکت KS Pro، کیسلکت KS، کیسلکت KR Pro Ltd، کیسلکت KS Mini که همگی سیستم عامل KIE دارند از نرم افزار KIE OS استفاده می شود که شما می توانید برای دانلود این نرم افزار در گوگل پلی یا اپل استور عبارت “KIE OS” را جستجو کنید و برنامه کیسلکت را نصب کنید.

بعد از نصب نرم افزار کیسلکت، برنامه را اجرا کنید.

مراحل اتصال برنامه KIE OS

در اولین مرحله از اتصال ساعت کیسلکت به گوشی موبایل باید تنظیمات ابتدایی برنامه را مطابق با توضیحات زیر انجام دهید. هر کدام از مراحل را به صورت تصویری نیز می توانید در تصویر بالا مشاهده بفرمایید.

وقتی برنامه را اجرا می کنید مانند تصویر شماره یک اعلانی به شما نمایش داده می شود که هر سه برنامه کیسلکت را به شما نمایش می دهد و از شما می خواهد که برنامه مخصوص به مدل ساعت خود را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید برنامه KIE OS با برچست “Current App” نمایش داده می شود که به این معنی می باشد که این برنامه در حال حاضر نصب شده و اجرا شده است. برای رفتن به مرحله بعد دکمه آبی “Confirm” را بزنید. در مرحله دوم قوانین و شرایط برنامه را به شما معرفی می کند و از شما می خواهد که با زدن دکمه “agree” به شرایط را قبول کنید و به مرحله بعد بروید.

در این بخش که در تصویر شماره سه نیز نمایش داده شده، باید درون برنامه ثبت نام انجام دهید. اینکار را می توانید به دو روش انجام دهید. روش اول اینگونه است که با وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود در برنامه ثبت نام کنید. در روش دوم که نسبتا ساده تر هم هست بازدن دکمه گوگل که در صفحه نمایش داده می شود با استفاده از اکانت گوگلی که روی گوشی شما وجود دارد ثبت نام شما انجام خواهد شد.

در این مرحله ثبت نام شما انجام شده است و حال باید اطلاعات تکمیلی را به برنامه بدهید. همانطور که در تصویر شماره چهار ملاحظه می کنید باید جنسیت، تاریخ تولد، قد و وزن خود را به درستی وارد کنید. و بعد در مرحله بعدی طبق تصویر شماره پنج دکمه “Agreed” را بزنید.

حال در مرحله ششم با زدن دکمه ok برنامه شروع به جستجو برای یافتن ساعت هوشمند می کند و طبق تصویر 7 ساعت هوشمند را پیدا کرده و می توانید با زدن روی ساعت هوشمند طبق تصاویر 8 و 9 و 10 و 11 ساعت هوشمند به طور کامل به گوشی موبایل شما متصل خواهد شد.

تا اینجا ساعت هوشمند کیسلکت به گوشی موبایل شما متصل شده است و حال باید دسترسی های لازم را طبق تصاویر 12 و 13 و 14 به برنامه بدهید.

تنظیمات برنامه کیسلکت

بعد از انجام تمام مراحل بالا به سراغ تنظیمات داخل برنامه می رویم. وارد برنامه که شویم با چهار قسمت اصلی مواجه خواهیم شد. در بخش پایین برنامه چهار گزینه با نام های “ME”، “Device”، “Workouts” , “Activity” وجود دارد که تک تک هر کدام را شرح خواهیم داد.

در بخش اول یعنی Me گزینه های زیر وجود دارد:

  • Goals: از طریق این گزینه می توانید اهداف فعالیت های روزانه خود از قبیل تعداد قدم ها، زمان فعالیت، فاصله طی شده، کالری، و خواب را تعیین کنید و طبق آن فعالیت خود را آغاز کنید.
  • Permission Settings: در این بخش می توانید دسترسی هایی که لازم دارید را به برنامه بدهید. دسترسی هایی از قبیل اعلان ها، تماس، دوربین و … را می توانید تعیین کنید.
  • Background running permission setting: در این بخش دسترسی های لازم برای فعالیت هایی که برنامه در بک گراند انجام می دهد را باید انجام دهید.

مهم ترین قسمت های این بخش این سه مورد بود در دیگر قسمت های FAQ، Privacy policy، User agreement، Feedback، About نیز شرایط و قوانین استفاده از برنامه را برای شما شرح می دهد.

در بخش دوم یعنی Device که مهم ترین بخش برنامه است مواردی از قبیل قسمت Reminder که شامل تنظیماتی برای دریافت اعلان ها می باشد که می توانید آن ها را فعال یا غیرفعال کنید. در قسمت General function تنظیماتی مربوط به تماس ها، مخاطبان، تماس اضطراری، آب و هوا، دوربین، یافتن ساعت، ساعت جهانی، و تنظیم رمز برای ساعت هوشمند را می توانید داشته باشید. در بخش Auto track تنظیماتی برای ضربان قلب، میزان استرس و میزان اکسیژن خون را می توانید داشته باشید. در قسمت آخر از این بخش یعنی Settings تنظیماتی از قبیل روشن شدن صفحه هنگام بالا آوردن دست، زمان روشن ماندن صفحه، میزان روشنایی صفحه نمایش و قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن را خواهید داشت.

در بخش Workouts می توانید نقشه لحظه ای برای مسافت طی شده شما، میزان کالری و زمانی که فعالیت داشته اید را ملاحظه کنید.

در بخش Activity موارد مربوط به سلامتی شما به طور کامل به شما گزارش داده می شود.

شرح کامل اتصال ساعت هوشمند کیسلکت به برنامه KIE OS که مخصوص چهار مدل از ساعت های هوشمند کیسلکت است بیان شد و در ادامه به زودی سراغ نرم افزار دوم برند کیسلکت که مخصوص ساعت های کیسلکت KR2، کیسلکت KS Mini، کیسلکت KS PRo، کیسلکت Lora2، کیسلکت KR Pro LTD و کیسلکت KS خواهیم رفت. البته برخی از ساعت های هوشمند کیسلکت با هر دو برنامه می تواند سینک شود و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. با این وجود در این مقاله سعی می کنیم همه برنامه های کیسلکت را پوشش دهیم تا همه کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای