تاریخ: اسفند 26, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

حل مشکلات رایج در هندزفری های بلوتوثی

اگر اهل استفاده از دستگاه های بلوتوثی مثل هندزفری بلوتوثی باشید قطعا سوالاتی خواهید داشت که در استفاده بهتر شما را یاری خواهد کرد. در این مقاله به بررسی مشکلاتی خواهیم پرداخت که در استفاده از هدفون بی سیم با آن مواجه خواهید شد و راهکارهایی را بررسی می کنیم که این مشکلات را بتوانید حل کنید.
از جمله سوالات و مشکلاتی که بین کاربران در استفاده از هدفون بلوتوثی شایع است را می توان به شکل زیر مطرح کرد.

چرا هندزفری بلوتوثی شارژ نمی شود؟

تعدادی از کاربران وقتی برای اولین بار انواع هندزفری بلوتوثی را خریداری می کنند اولین مشکلی که با آن مواجه می شود شارژ کردن آن است. اولین چیزی که در شارژ کردن هدفون بلوتوثی باید در نظر داشته باشید این است که در یک سری از مدل ها کمپانی روی هر کدام از گوش های هدفون یک لیبل پلاستیکی نازک قرار می دهد که مانع از آسیب دیدن باتری آن شود. شما باید بعد از خرید هندزفری بلوتوثی، این لیبل ها رو که دقیقا روی قسمت مگنتی گوشی ها قرار گرفته را از آن جدا کنید و گوشی ها را درون کیس شارژ قرار دهید.
مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید آداپتور یا همان کلگی شارژی است که با آن هدفون خود را شارژ می کنید نباشد غیر استاندارد باشد و حتما باید معتبر و اصلی باشد.

چرا هندزفری بلوتوثی یکیش کار نمی کنه؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در این بخش همین است که شاید در ابتدای کار با آن مواجه شوید کار نکردن یکی از گوش های هندزفری بلوتوث است. در چنین مواقعی اگر مشکل در تولید از سمت کمپانی نباشد می توانید راهکارهای زیر را انجام دهید.
هندزفری بلوتوثی خود را ریست کنید و به صورت کامل اتصال آن را با گوشی خود قطع کنید. برای ریست کردن هندزفری بلوتوثی می توانید از دکمه ای که معمولا روی کیس شارژ تعبیه شده است استفاده کنید. به این صورت است که دکمه روی کیس شارژ را به مدت 5 یا 10 ثانیه نگه دارید وقتی چراغ روی کیس شارژ شروع به چشمک زدن کرد دکمه را رها کنید. به این صورت هدفون بی سیم شما ریست می شود. حال دوباره هندزفری بلوتوثی خود را به گوشی متصل کنید.

چرا هندزفری بلوتوثی وصل نمی شود؟

برای اتصال هندزفری بلوتوثی ابتدا باید نرم افزار مناسب را روی گوشی خود نصب کنید. یکی از مشکلاتی که کاربران در اتصال هندزفری بی سیم به گوشی با آن مواجه می شوند این است که لیبل روی گوشی ها را از آن جدا نمی کنند که در این صورت هندزفری بلوتوثی به گوشی وصل نمی شود. فراموش نکنید که لیبل ها را از گوشی ها جدا کنید. اگر این کار را انجام داده اید مورد بعدی که باید انجام دهید این است که از شارژ بودن هندزفری اطمینان حاصل کنید.
هندزفری های بلوتوثی معمولا در نوع سازگاری با موبایل ها، متفاوت هستند برخی با موبایل های اندروید و برخی با گوشی های اپل سازگار می باشند و نسخه سیستم عامل نیز در این مورد مهم است. بررسی کنید آیا هندزفری بلوتوثی شما با گوشی که قصد دارید به آن وصل کنید سازگار است یا خیر.
آخرین کاری که در این مرحله می توانید انجام دهید این است که گوشی موبایل خود را یک بار خاموش و روشن کنید.
اگر همه این موارد رو بررسی کردید ولی همچنان در اتصال هندزفری بلوتوثی به گوشی خود مشکل داشتید، پیشنهاد ما این است که با یک دستگاه دیگر این کار را انجام دهید. دلیل این کار این است که اگر مشکلی در گوشی شما وجود داشته باشد به این صورت می توانید آن را عیب یابی کنید.

چرا صدای هندزفری بلوتوثی کم شده؟

اگر بعد از چند وقت استفاده از هدفون بلوتوثی خود با مشکل کم شدن صدا مواجه شدید توجه داشته باشید که ابتدا سراغ تنظیمات هندزفری بی سیم در نرم افزار گوشی بروید اگر در آنجا به نتیجه نرسیدید لطفا بررسی کنید که آیا دستگاه شما ضربه یا آب نخورده باشد. و آخرین مرحله هم باید بررسی کنید که گوشی های هدفون بلوتوث شما تمیز باشد و اگر اینگونه نیست لطفا با یک پارچه تمیز، آن را پاک کنید.

و در آخر اگر شما هم در استفاده از هندزفری های بلوتوثی مشکلی دارید در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای