تاریخ: فروردین 25, 1403 دیدگاه: بدون دیدگاه

برنامه هندزفری و ایرپاد جی بی ال

یکی از چالش های استفاده از هندزفری های بلوتوثی و ایرپادها، نحوه اتصال آن به گوشی موبایل و استفاده صحیح از آن است. به طوری که بتوانید از همه امکانات آن به صورت کامل بهره مند شوید. در این مقاله سعی می کنیم به طور کامل نحوه اتصال ایرپاد JBL را به برنامه جی بی ال آموزش دهیم و همه امکانات آن را بررسی خواهیم کرد.

دانلود برنامه جی بی ال و نصب آن

برای دانلود برنامه جی بی ال، اگر گوشی شما اندروید است از طریق گوگل پلی استور و اگر گوشی شما اپل است از طریق پلی استور اپل می توانید اقدام کنید. نام برنامه جی بی ال که باید آن را دانلود کنید “JBL Headphones” است. نصب این برنامه مانند همه برنامه های دیگر است و تفاوت خاصی ندارد.

اتصال ایرپاد به برنامه JBL

در اولین قدم که برنامه را باز می کنید باید بلوتوث گوشی خود را نیز روشن کنید. البته اگر به صورت دستی هم اقدام به روشن کردن بلوتوث گوشی نکنید هنگامی که برنامه را باز کنید و بخواهید ایرپاد خود را به برنامه JBL متصل کنید این درخواست از طرف برنامه برای شما ارسال می شود.

برای اتصال هندزفری بلوتوثی جی بی ال باید در قسمت بلوتوث گوشی نام هندزفری جی بی ال مورد نظر خود را پیدا کنید روی آن بزنید تا ایرپاد jbl شما به بلوتوث گوشی متصل شود. مدلی که در این مقاله به برنامه جی بی ال متصل خواهیم کرد ایرپاد JBL Live Pro Plus است. البته باید در نظر داشته باشید که همه مدل ها به همین صورت است و تفاوتی نمی کند.

اتصال ایرپاد به برنامه jbl

برنامه جی بی ال را باز کنید تا ادامه کار را با هم پیش بریم…

تنظیمات صدا و مکالمه در نرم افزار جی بی ال

در اولین مرحله که برنامه جی بی ال را باز می کنید با تصویر شماره یک زیر رو به رو می شوید. در قسمت بالا نام هندزفری که آن را به برنامه جی بی ال متصل کرده اید را به همراه تصویر آن نمایش می دهد. کمی پایین تر میزان شارژ هر کدام از گوش های هندزفری و میزان شارژ کیس را به شما نمایش می دهد.

در قسمت اصلی این بخش که در چهار قسمت مختلف قرار گرفته است می توانید تنظیمات صدایی و مکالمه را برای خود به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

ANC Noise Cancelling: در این قسمت می توانید قابلیت نویز کنسلینگ را در سه حالت مختلف برای خود تنظیم کنید.

Ambient Sound Control: در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به بخش صدای محیط را در سه حالت مختلف داشته باشید.

Smart Audio & Video: اگر می خواهید در حالت های مختلف و نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارید صدا و ویدئو مناسب داشته باشید می توانید از این بخش اقدام کنید.

EQ: در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به اکولایزر را داشته باشید که در سه حالت پیش فرش Jazz، Bass و Vocal قابلیت ست شدن دارد. البته حالت دستی نیز وجود دارد که می توانید بی نهایت حالت سفارشی با نام های دلخواه برای خود تنظیم کنید.

تنظیمات صدا و مکالمه در نرم افزار جی بی ال

تنظیمات لمسی هندزفری جی بی ال

تمامی مواردی که در بالا بررسی و مطرح شد در همان نگاه اول وقتی برنامه جی بی ال را باز می کنید قابل رویت هستند. برای تنظیمات بیشتر در سمت راست و بالای برنامه علامت یک چرخ دنده وجود دارد که با زدن آن وارد تنظیمات بیشتری می شوید. اولین گزینه ای که در این بخش وجود دارد “Gestures” می باشد. وقتی روی آن بزنید مانند تصویر زیر می توانید تنظیمات مربوط به لمس گوش های راست و چپ را به دلخواه خود انجام دهید و طبق نیاز خود تعیین کنید که با یک بار ضربه، دو بار ضربه و در حالت نگه داشته انگشت روی هر کدام از گوش ها چه عملیاتی باید انجام شود.

تنظیمات لمسی هندزفری جی بی ال

Auto-off ایرپاد JBL

در این قسمت می توانید تنظیم کنید که ایرپاد جی بی ال شما بعد چه زمانی به طور خودکار خاموش شود یا اصلا این این ویژگی را لغو کنید.

Auto-off ایرپاد JBL

Play & Pause

در این بخش شما می توانید کنترل کنید که وقتی ایرپاد را از گوش خود خارج می کنید به طور خودکار موسیقی به حالت توقف در بیاید و به محض اینکه دوباره ایرپاد jbl را در گوش خود قرار دادید موسیقی دوباره شروع به پخش کند.

Play & Pause

Voice Assistant (دستیار صوتی هندزفری جی بی ال)

با توجه به نوع هندزفری جی بی ال که در اختیار دارید و پشتیبانی آن از سیستم های دستیار صوتی می توانید در این بخش آن را فعا کنید. برای مثال هندزفری جی بی ال Live Pro Plus از دو دستیار صوتی گوگل و الکسا پشتیبانی می کند و شما در این بخش می توانید هر کدام که مایل باشید را فعال کنید و دستورات صوتی خود را از آن درخواست کنید.

Voice Assistant

برنامه جی بی ال درست قرار گیری هندزفری در گوش را چک می کند

در بخش بعدی که با نام Check my best fit قابل رویت است برای بررسی درست قرار گرفتن ایرپاد جی بی ال در گوش شماست. برنامه jbl از شما می خواهد که ایرپاد را در گوش خود قرار دهید تا تست لازم را انجام دهد که بهترین بهره وری را داشته باشید.

برنامه جی بی ال درست قرار گیری هندزفری در گوش را چک می کند

پیدا کردن هدفون از داخل نرم افزار جی بی ال

اگر هدفون های خود را در محیطی که قرار دارید پیدا نمی کنید می توانید از داخل برنامه گزینه “Find My Buds” را بزنید تا هدفون های شما هر کجا که هستند شروع به زنگ زدن کنند و شما به راحتی آن ها را بیابید. در نظر داشته باشید که تحت هیچ شرایطی وقتی هدفون ها در گوش شماست این گزینه را نزنید چون ممکن است به شنوایی شما آسیب بزند.

پیدا کردن هدفون از داخل نرم افزار جی بی ال

Product Help

در این بخش نیز می توانید با راهکارهایی برای استفاده بهتر و بهره بردن از امکانات هندزفری آشنایی پیدا کنید.

جی بی ال Product Help

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای