تاریخ: فروردین 30, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

چگونه ایرپاد اصل را از فیک تشخیص دهیم؟

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که ازکجا می توان فهمید، ایرپاد اصل چه شکلی دارد؟! یا این که ویژگی های  ایرپاد اصل چگونه است؟! با توجه به این که تا یک محصول جدید توسط برندی خاص تولید می شود، همه دنبال آن هستند تا بتوانند فیک آن محصول را هم تولید کنند. فیک هایی که گاها به صورت کامل شبیه به نمونه اصلی آن می باشند. اما باید بدانید که تنها این شباهت از نظر ظاهری است و ممکن است در طولانی مدت برای شما مضراتی را به همراه داشته باشند.
با این اوصاف، اگر نگران اصل و یا فیک بودن ایرپادهای خود هستید، می توانید با ترفند تشخیص ایرپاد اصل از فیک آشنا شوید تا راحت تر بتوانید در این رابطه تصمیم بگیرید. این را بدانید که تشخیص ایرپاد اصل از فیک بسیار آسان است و خیلی راحت می توانید با موارد و نکاتی که ما بیان می کنیم، تشخیص دهید که ایرپاد خریداری شده اصل است یا آن را به صورت فیک تولید کرده اند.

آسان ترین راه تشخیص ایرپاد اصل و فیک

در مورد ترفند تشخیص ایرپاد اصل و فیک، می توان به اتصال ایرپاد مورد نظر به IOS16 اشاره داشت. این کمپانی در آپدیت های اخیری که بر روی محصولات خویش داشته است، قابلیتی را تنظیم نموده تا در صورت اتصال ایرپاد فیک به آن، هشداری را اعلام نماید. این هشدار بیان می کند که این ایرپاد اصل نیست. البته این را در نظر داشته باشید که هیچ منعی در اتصال ایرپاد فیک به آیفون وجود ندارد و تنها در این رابطه به شما اخطاری داده خواهد شد.

چک نمودن مشخصات دقیق ایرپاد در تلفن همراه

از دیگر راه های تشخیص ایرپاد فیک و اصل از یکدیگر، چک نمودن مشخصات آن است. اگر وارد تنظیمات آن در گوشی خود شوید، می توانید تمامی اطلاعات مرتبط با ایرپاد را همچون شماره سریال، مدل، نسخه و غیره را دریافت نمایید. این موضوع را مد نظر داشته باشید که اگر هندزفری بلوتوثی شما فیک باشد، هیچ اطلاعاتی از آن را به دست نخواهید آورد.

بررسی شماره سریال محصول

برای این که بتوانید به بررسی اصل و فیک بودن ایرپاد بپردازید، لازم است تا شماره سریال که ترکیبی از اعداد و حروف است را بررسی نمایید. بنابراین با کمک کمپانی اصلی می توانید اصالت این شماره سریال ها را مشخص کنید. حتی امکان شناسایی ایرپادهایی که گم شده اند و یا دزدیده شدند هم از این طریق میسر است.
شماره سریال در قسمت های مختلف این محصول، قابلیت مشاهده دارد. بر روی بسته بندی محصول و کیس شارژ نیز می توانید این شماره سریال را پیدا کنید. همچنین اگر تنظیمات ایرپاد را هم بررسی نمایید، در آن شماره سریال را قرار داده اند. در نهایت با بررسی این شماره در صفحه بررسی شماره سریال اپل، می توانید از اصالت آن اطمینان پیدا کنید.

قیمت ایرپاد اصل و فیک در مقایسه با یکدیگر

از دیگر موارد بررسی و تشخیص ایرپاد اصل و فیک از یکدیگر، قیمتی است که برای آن ها در نظر گرفته می شود. ایرپادهای فیک معمولا قیمتی بسیار کمتر از نوع اصل آن دارند و همین مورد بیانگر فیک بودن آن خواهد بود. البته در برخی از کشورها، همان مدل فیک را به جای اصلی به فروش می رسانند و قیمتی به اندازه همان اصل دریافت می نمایند. پس لازم است خرید خود را از فروشگاه های اصلی اپل و نمایندگی های مجاز آن انجام دهید.

  راهنمای خرید هندزفری بلوتوثی

نوع بسته بندی

بسته بندی محصولات اپل به صورت کلی، به سادگی و مینیمالیست بودن آن ها شهرت دارد. اپل دقت بالایی در ثبت جزییات بسته بندی دارد. بنابراین آن دسته از مجموعه هایی که به تولید ایرپادهای فیک اقدام می کنند، به سختی می توانند تمامی جزییات بسته بندی آن را اعمال نمایند. شرکتی همچون اپل، هیچ گونه غلط املایی در نوشته های خود ندارد. برچسب هایی که برای معرفی محصول روی جعبه قرار دارد در نوع اصل، از یکدیگر جدا هستند در حالی که در مدل فیک، به صورت یک تکه قرار داده شده اند.

محتویات بسته بندی ایرپاد

ایرپادهای اصلی که داخل بسته بندی قرار دارند علاوه بر خود محصول، دفترچه راهنما، برگه گارانتی و ایمنی هم دارند. در حالی که در مدل فیک، شما تنها می توانید یک دفترچه راهنما و محصول را مشاهده کنید.

فونت و رنگ بسته بندی های ایرپاد

جعبه ایرپادهای تقلبی را با فونت های نازک تری طراحی کرده اند و همینطور می توانید فضای کمتری را میان حروف آن ها مشاهده نمایید. در نسخه تقلبی، نوشته ها با سایه خاکستری تیره نوشته شده اند. اپل تمامی بسته بندی های خود را با فونت سانفرانسیسکو نوشته است. بنابراین اگر جعبه اصلی ندارید، می توانید این فونت را در لپ تاپ و یا تلفن همراه خود دانلود کرده و به مقایسه بپردازید.

بررسی تفاوت های ظاهری ایرپاد فیک و اصل

مورد دیگر هم آن است که ایرپادها را از نظر ظاهری با هم مقایسه کنید. این کار بسیار دشوار است و اگر دقت بالایی نداشته باشید، نمی توانید آن را متوجه شوید. اختلافات در نوع دیفیوزر، انتهای ساقه ها و همینطور بلندگو و سنسورهای آن ها است.

بهترین روش تشخیص ایرپاد اصل

اما در بررسی های صورت گرفته، یک روش است که می توانید به راحتی اصل و فیک بودن ایرپاد مورد نظر خود را تشخیص دهید. این که کمپانی اپل در محصولات خود از قطعات مغناطیسی استفاده کرده است. یعنی اگر هر دو ایرپاد را در کنار یکدیگر قرار دهید، به راحتی هم را دفع خواهند کرد. اما اگر نسخه تقلبی را در اختیار داشته باشید، با نزدیک کردن آن ها به یکدیگر، نه دفعی را مشاهده خواهید کرد، نه جذبی، بنابراین این روش هم می تواند به راحتی، یکی از موارد ترفند تشخیص ایرپاد اصل و فیک، از هم باشد.
البته توجه داشته باشید که ترفندهای دیگری هم هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال نحوه اتصال ایرپاد اورجینال است که به محض اولین اتصال با تلفن همراه، برای دفعات دیگر با باز نمودن درب کیس شارژ به هم متصل خواهند شد.در صورتی که در ایرپادهای فیک، اصلا شاهد چنین چیزی نخواهید بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای