تاریخ: فروردین 28, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

چگونه اکانت شیائومی(Mi Account) را حذف کنیم ؟

زمانی را تصورکنید که گوشی جدیدی را خریداری کرده اید و بنا بر شرایطی مشاهده می کنید که اکانت شیائومی از قبل بر روی گوشی شما ست شده و خرید شما از مجموعه ای بوده است که حال، هیچ نوع دسترسی به آن ندارید. شاید هم گاهی اوقات ترجیح می دهید که گوشی خود را به صورت دست دوم بخرید و صاحب قبلی به هیچ وجه در دسترس شما نیست. در این شرایط باید توجه داشته باشید که با مشکل بزرگی روبرو می شوید زیرا تلفن همراه شما، قابلیت استفاده ندارد.
در این زمان است که یا باید خودتان دست به کار شوید و یا این که در اولین فرصت به سمت مراکز پشتیبانی شیائومی بروید. به منظور پیدا کردن راهکار حذف اکانت شیائومی یا همان MI Account چند راه وجود دارد که اگر از نمایندگی ها برای انجام آن کمک بگیرید، با توجه به نوع گوشی که در اختیار دارید، یک روش را برای شما اجرایی خواهند کرد.

اکانت شیائومی چیست؟

با توجه به گوگل که به منظور استفاده از آن، بایستی یک اکانت بسازید و در آن ایمیل و شماره تلفن خود را اعلام می نمایید، شیائومی هم به همین شکل خواهد بود. در حقیقت، کار اصلی که می توانید با کمک این اکانت شیائومی انجام دهید، اتصال محصولاتی است که از سیستم عامل مخصوص شیائومی پشتیبانی می کنند. این نوع سیستم عامل، می تواند تمامی این محصولات را به یکدیگر متصل نماید و در تلفن همراه شما به نمایش بگذارد.
توجه داشته باشید که با ایجاد این اکانت مخصوص، می توانید امکانات بسیاری را از آن خود کنید که اهمیت فوق العاده زیادی دارند. دانستن راهکار حذف اکانت شیائومی هم اهمیت بالایی دارد زیرا به آن نیاز مبرمی خواهید داشت. از مهم ترین امکاناتی که حساب کاربری شیائومی در اختیار شما قرار می دهد، می توانیم موارد ذیل را بیان نماییم که عبارتند از:

  1. در اختیار داشتن 5 گیگابایت فضای اختصاصی ابری که به عنوان یک حافظه مجازی است و کاربرد فوق العاده زیادی دارد.
  2. امکان ورود به فروشگاه مخصوص نرم افزارهای شیائومی با عنوان MI store و همینطور سایر فروشگاه های مخصوص شیائومی
  3. قابلیت دسترسی به اپلیکیشن مخصوص MI HOME که در نهایت می توانید چندین دستگاه هوشمند شیائومی را از این طریق به یکدیگر متصل نمایید.
  4. MI TV هم همان پلتفرم مخصوص تلویزیون های شیائومی است که با ایجاد اکانت مخصوص، می توانید به تماشای فیلم و سریال های به روزی که در جهان پخش می شوند، دسترسی داشته باشید.
  5. با راه اندازی اکانت شیائومی به برنامه MI FIT هم دسترسی خواهید داشت که سلامتی و برنامه های آن مرتبط است.

مهم ترین نکته ای که باید در مورد اکانت می، بدانید، آن است که به عنوان یک سرویس مخصوص احراز هویت شناخته شده است و شیائومی بر آن اساس، به شما مجوز می دهد. پس از ورود به این اکانت، امکان برخورداری از خدمات و همینطور پشتیبانی بهتری را خواهید داشت.

  نحوه کنترل لوازم خانگی هوشمند

راهکار

سوالی که در زمان مواجهه با یک اکانت از قبل ساخته شده شیائومی، برای شما به وجود می آید، این است که به چه طریقی می توانم، اکانت MI خود را حذف کنم؟! برای انجام این کار، باید ابتدا وارد تنظیمات تلفن همراه خود شوید. سپس بر روی گزینه MI ACCOUNT ضربه ای بزنید. دقت کنید که اگر رام گوشی شما گلوبال است، این تب در قسمت پایینی تنظیمات قرار دارد. در صورتی که رام چین می باشد، تب مورد نظر را در قسمت بالایی تنظیمات تعبیه کرده است. یک مقدار که داخل تب جابجا شوید، با گزینه خروج روبرو خواهید شد و می توانید بر روی آن ضربه ای بزنید و از حساب خود خارج شوید.
در این زمان ممکن است با موردی روبرو شوید که از شما درخواست رمز عبور می نماید. رمز مورد نظر را وارد کرده و آن را تایید کنید. یک بخش هم وجود دارد که از شما می خواهد تا تعیین کنید که آیا محتواهایی که داخل اکانت خود دارید را می خواهید یا خیر! شما تعیین کننده آن هستید و بنا بر نیاز خود، می توانید آن را تایید کرده و یا رد نمایید تا حذف شوند.
اگر این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و از حساب کاربری خود خارج شده باشید، دیگر اکانت خود را نخواهید دید. بنابراین در این قسمت، فقط متن ورود به حساب Mi مشاهده خواهد شد. اگر هم با مشکل عدم وجود رمز روبرو شدید که باید راهکار دیگری را مد نظر داشته باشید.

حذف اکانت MI از طریق سایت شیائومی

به منظور حذف اکانت شیائومی، لازم است به سایت رسمی xiaomi cloud مراجعه کنید و به این ترتیب، بر روی sign in ضربه ای بزنید. در این قسمت، می بایست اطلاعات مرتبط با حساب کاربری خود را وارد کنید. به قسمت تنظیمات، وارد شوید. در نهایت، در قسمت مرتبط با دستگاه های من، وارد شده و دستگاهی که باید از این حساب کاربری خارج شود را انتخاب کنید. حذف دستگاه را فشار دهید. سپس لازم است بر روی گزینه حذف کلیک نمایید و با موفقیت از حساب MI خود خارج شوید.
در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید بازیابی رمز عبور بزنید و یا اعلام فراموشی رمز عبور را بزنید، سپس حساب خود را وارد نمایید. در مرحله بعدی، شیائومی به شماره اصلی تلفن همراه شما، یک کد ارسال می کند. با وارد نمودن این کد، امکان تنظیم نمودن رمز عبور جدید را خواهید داشت. از رمز عبوری که برای شما ست می شود، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا با مشکلی روبرو نشوید.
نکته ای که در مورد حذف اکانت شیائومی به صورت کلی وجود دارد، آن است که دیگر نمی توانید از سایر امکانات شیائومی برخوردار شوید. بنابراین ابتدا به صورت دقیق، این موارد را بررسی نمایید سپس در جهت حذف آن برآیید. محصولات و خدمات شیائومی به قدری زیاد هستند که باید حتما از اکانت مخصوص جهت برخورداری از امکانات آن ها استفاده نمایید. بنابراین حذف آن، تنها می تواند شرایط را برای عدم دسترسی شما به این امکانات محدود نماید. تنها اگر قصد فروش دستگاه خود را دارید و این اکانت را بر روی گوشی جدیدتری از شیائومی، نصب خواهید کرد، عملیات حذف را انجام دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۴ رای