تاریخ: سپتامبر 15, 2022 دیدگاه: بدون دیدگاه

چرا گوشی ها هنگ می کند؟

هنگ کردن تلفن همراه یک مشکل آزاردهنده است که برای بسیاری از افراد رخ می دهد. این مشکل بیشتر در تلفن های همراه قدیمی اتفاق می افتد، اما حتی با تلفن های همراه جدید نیز ممکن است رخ دهد. مشخصات ضعیف، حافظه کامل و استفاده نادرست می تواند دخیل باشد، اما این همه ماجرا نیست، دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد. اگر تلفن همراه شما زیاد هنگ می کند و برای شما این سوال پیش آمده است که چرا گوشی ها هنگ می کند؟، با ما همراه باشید و دلایل اصلی کندی و از کار افتادن تلفن همراه خود را کشف کنید .

چرا گوشی ها هنگ می کند-moboniaz.com

مشکلات فنی یا برگه داده ساده سرعت گوشی شما را کند می کند

دلایل کندی تلفن همراه می تواند بسیار باشد، از استفاده نادرست توسط کاربران گرفته تا مشکلات فنی  باشد . ذکر این نکته ضروری است که برگه اطلاعات تلفن همراه نیز به این روند کمک زیادی می کند. بنابراین، اگر یک تلفن همراه ساده دارید و سعی می کنید برنامه های سنگین را اجرا کنید، به طور طبیعی دستگاه از کار می افتد.

ازدحام بیش از حد فایل‌ها می‌تواند باعث ازهنگ گوشی شود

چیزی که اغلب اتفاق می افتد شلوغی بیش از حد برنامه های کاربردی در تلفن همراه است. می‌دانید وقتی یک برنامه را دانلود می‌کنید، دو بار از آن استفاده می‌کنید و سپس هرگز آن را دوباره باز نمی‌کنید؟ بسیاری از افراد در نهایت فراموش می‌کنند که آن را حذف کنند و با گذشت زمان، چندین برنامه غیرفعال روی دستگاه نصب می‌شوند که باعث می‌شود گوشی بسیار هنگ کند.

حافظه داخلی کامل نیز یک مشکل رایج است. آن عکس‌ها و ویدیوهایی که در حافظه دستگاه انباشته می‌شوند، ممکن است باعث ایجاد مشکل در خرابی یا کاهش سرعت دستگاه شوند. همین امر در مورد فایل های ذخیره شده توسط خود سیستم یعنی حافظه پنهان نیز صدق می کند.

ازدحام بیش از حد فایل‌ها می‌تواند باعث ازهنگ گوشی شود-moboniaz.com

کمبود رم باعث می شود گوشی شما هنگ کند

باز کردن تعداد زیادی برنامه به طور همزمان یا اجرای بیش از حد سرویس ها در پس زمینه نیز می تواند مشکل ساز باشد. این به طور مستقیم با حافظه رم گوشی مرتبط است، بنابراین اگر دستگاهی با رم کم دارید، با باز شدن تعداد معینی از برنامه ها ،  کند می شود و هنگ می کند.

ویجت ها و تصاویر پس زمینه زنده

استفاده بیش از حد از ویجت ها باعث کندی و هنگی  گوشی شما می شود .

استفاده بیش از حد از ویجت ها، والپیپرهای زنده یا سایر تنظیمات ظاهری نیز می تواند بر عملکرد تلفن شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر دارای یک پیکربندی “پایه” باشد.

ویجت ها و تصاویر پس زمینه زنده-moboniaz.com

سیستم عامل قدیمی باعث هنگ و کندی گوشی می شود

یکی دیگر از مشکلات رایج عدم به روز رسانی است. به‌روزرسانی‌ها برای افزودن ویژگی‌های جدید و رفع مشکلاتی که اتفاق می‌افتد انجام می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که تلفنتان به‌روز است. گاهی اوقات مشکل خرابی شما قبلاً توسط توسعه دهنده سیستم عامل دستگاه حل شده است.

برنامه های ناشناخته عاملی برای هنگی گوشی

در اندروید، نصب برنامه‌ها از منابع ناشناخته امکان‌پذیر است و این اغلب منجر به وارد شدن ویروس به گوشی می‌شود. Play Store برنامه را قبل از نصب بر روی دستگاه شما بررسی کامل می کند، بنابراین از لحظه ای که این کار را به صورت دستی انجام می دهید، از محافظت فروشگاه محروم خواهید شد، که می تواند باعث کند شدن گوشی و هنگ کردن آن شود.

چگونه از هنگ کردن تلفن همراه جلوگیری کنیم؟

 اکنون که می دانید چه چیزی می تواند باعث هنگ کردن تلفن همراه شما شود، قصد داریم نکاتی را برای سریعتر کردن تلفن همراه به شما آموزش دهیم.

  • برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف نصب کنید.
  • همچنین خوب است که حافظه داخلی و کش  دستگاه را تمیز کنید و تمام فایل هایی را که مهم نیستند پاک کنید.  Google Files برنامه‌ای است که در این پاک‌سازی به شما کمک می‌کند و حتی به شما کمک می‌کند از برخی چیزها در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  •  پاک کردن فایل های اپلیکیشن های پیام رسان
  • یکی از برنامه هایی که بیشترین حافظه را اشغال می کند و باعث کاهش سرعت گوشی شما می شود پیام رسان هایی مانند واتساپ و تلگرام   است. با گذشت زمان، بسیاری از عکس‌ها، استیکرها، مکالمات و به‌ویژه ویدیوها را ذخیره می‌کنیم که حجم بسیار زیادی روی گوشی‌های هوشمند ما دارند.
  • برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را غیرفعال کنید.
  • اگر گوشی کند است، سیستم را به روز کنید. به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل مهم هستند زیرا چندین مشکل را که در نسخه فعلی سیستم‌عامل رخ می‌دهند، برطرف می‌کنند.

اگر بعد از این همه گوشی شما همچنان در حال هنگ  کردن است، گزینه ایده آل این است که آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. این عملکرد دستگاه را کاملا خالی از برنامه ها و فایل ها می کند و می تواند مشکلات خرابی را برطرف کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای