تاریخ: مهر 3, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

همه‌چیز راجع به اپل آی دی

در این مقاله سعی می کنیم همه‌چیز راجع به اپل آی دی را به شما بگوییم .Apple ID حسابی است که هر کاربر آیفون، آی پد یا مک باید داشته باشد. عدم ورود به حساب Apple ID ممکن است عملکرد دستگاه و امنیت آن را محدود کند. یک شناسه کاربری منحصر به فرد به شما امکان دسترسی به بسیاری از خدمات مفید مانند: App Store، iTunes Store، Apple Music، iCloud، iMessage و FaceTime را می دهد.

اپل آیدی چیست؟

 به بیان  ساده، اپل آیدی یک شناسه کاربری منحصر به فرد است. برای ورود به تمام سرویس های اپل و شناسایی دستگاه های شما در پایگاه داده اپل استفاده می شود. بر این اساس، شرکت اپل در سانفرانسیسکو شما را به عنوان یک کاربر معرفی می کند.

به یاد داشته باشید: Apple ID اجباری نیست ، می توانید دستگاه ها را بدون ورود به اکوسیستم خدمات اپل فعال کنید. حساب کاربری Apple ID کاملا رایگان است. به طور خلاصه : این یک ویترین جهانی است که می تواند روی هر وسیله ای با آرم سیب گاز گرفته استفاده شود.

اپل آیدی چیست؟-moboniaz.com

مزایای اپل آیدی چیست؟

مزیت اصلی Apple ID توانایی همگام سازی داده ها بین دستگاه های اختصاص داده شده به یک حساب کاربری است. این بدان معنی است که موسیقی، یادداشت، عکس یا داده های برنامه به ابر مجازی از  iClou ارسال می شود.  اطلاعات به سایر دستگاه‌هایی که به حساب اپل وارد شده‌اند، ارسال می‌شود. به لطف این، شما همیشه به روز خواهید بود. این یک راه حل بسیار راحت است!

یک مثال عالی از نحوه عملکرد همگام سازی دستگاه، ویژگی Handoff است. با شروع به نوشتن ایمیل در آیفون خود، می توانید مک خود را در هر زمانی راه اندازی کنید و نوشتن پیام را در آن به پایان برسانید. البته احتمالات خیلی خیلی بیشتر هم هست! Apple ID اطلاعات مربوط به اسناد ذخیره شده در iCloud را در برنامه هایی مانند Pages، Numbers یا Keynote همگام می کند. این راه حل توسط برنامه های شخص ثالث نیز پشتیبانی می شود. علاوه بر این، داده های شما علاوه بر این در فضای ابری ایمن می شوند. اکوسیستم اپل بدون حساب اپل آیدی از قابلیت های آن استفاده نمی کند، بنابراین هر صاحب تجهیزات لوگوی سیب گاز گرفته باید آن را داشته باشد!

مزایای اپل آیدی چیست؟-moboniaz.com

چگونه اپل آیدی را تنظیم کنیم؟

هنگام فعال کردن دستگاه می توانید یک حساب Apple ID ایجاد کنید. کافیست روی تب “I don’t have an Apple ID” کلیک کنید. پس از وارد کردن داده های لازم و تنظیم رمز عبور، می توانید شروع به استفاده از تمام عملکردها کنید. همچنین می توانید Apple ID را از مرورگر خود تنظیم کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در https://appleid.apple.com/account وارد شوید.

آیا اپل آیدی لازم است؟

داشتن حساب کاربری برای استفاده از تمام قابلیت های محصولات سازنده آمریکایی ضروری است. این به شما امکان می دهد از iCloud cloud، Apple TV + و سرویس Apple Music استفاده کنید. به لطف ورود به سیستم با عملکرد اپل، می توانید از خدمات شخص ثالث منتخب استفاده کنید. با استفاده از Apple ID،  همچنین می توان یک کارت اعتباری برای پرداخت با Apple Pay متصل کرد. برای همه این فعالیت ها باید Apple ID داشته باشید!

شناسه نیز تاثیر زیادی بر امنیت شما دارد. به یاد داشته باشید: همه دستگاه های شما به یک حساب متصل هستند . به لطف این، پس از روشن کردن عملکرد “Locator”، می توانید تلفن، تبلت یا رایانه خود را پیدا کنید. شما همچنین می توانید دستگاه را قفل کنید، آن را پاک کنید یا به یاب سخت افزار گم شده پیام ارسال کنید. ارزش استفاده از چنین راه حلی را دارد!

غول کوپرتینویی به خوبی از دستگاه های خود محافظت می کند که به طور قابل توجهی شانس یافتن آنها را افزایش می دهد. مزیت اضافی حساب Apple ID عدم امکان فعال کردن دستگاه بدون داشتن اطلاعات مناسب است. اگر دستگاه شما گم یا دزدیده شود، نمی توانید بدون ارسال مشخصات حساب خود، یعنی آدرس ایمیل و رمز عبور، از آن استفاده کنید!

آیا اپل آیدی لازم است؟-moboniaz.com

آیا می توانم بیش از یک اپل آیدی داشته باشم؟

 البته شما می توانید بیش از یک اپل آیدی داشته باشید، اما ما این راه حل را توصیه نمی کنیم. چرا؟ از آنجایی که هر دستگاه را می توان تنها به یک شناسه اختصاص داد، همگام سازی بین آنها مشکل ساز است.

توجه: شرایطی وجود دارد که چندین عضو خانواده از یک حساب کاربری استفاده می کنند. این راه حل منجر به وضعیتی می شود که تمام پیام های خصوصی بین دستگاه ها همگام سازی می شوند. ما به شدت توصیه می کنیم که چنین راه حلی را انتخاب نکنید! امیدواریم با خواندن مطالب این مقاله همه‌چیز راجع به اپل آی دی را یاد گرفته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای