هدفون وایرلس

هدفون وایرلس

هدفون وایرلس وسیله‌ای است که از طریق آن می‌توانید به صدا در هر مکانی گوش دهید. اما چگونه چیده شده اند و با چه روش هایی به گوشی  یا  رایانه متصل می شوند؟ این مقاله حاوی نکاتی در مورد نحوه استفاده صحیح از هدفون های وایرلس است.

هدفون وایرلس-وب سایت موبونیاز

 

طراحی هدفون وایرلس

هدفون های وایرلس تقریباً  نوع معمولی قابل تشخیص نیستند، به جز این واقعیت که تمام اطلاعات “از طریق هوا” منتقل می شود. گجت ها برای دریافت و پردازش سیگنال به باتری نیاز دارند. قبل از شروع استفاده از هدفون های وایرلس، باید مطمئن شوید که دستگاه اصلی دارای فناوری های مشابه با هدفون  است، در غیر این صورت آنها مورد استفاده نخواهند بود.

تنها تفاوت عمده بین مدل های وایرلس و معمولی وجود باتری و گیرنده سیگنال است.

طراحی هدفون وایرلس-وب سایت موبونیاز

روش های انتقال داده در هدفون وایرلس

هدفون های وایرلس با استفاده از یکی از روش های زیر به دستگاه اصلی متصل می شوند:

بلوتوث

یکی از پرطرفدارترین انواع اتصال که در میان هدفون های بی سیم وجود دارد.

مکانیسم جفت سازی ساده است:

بلوتوث را روی دستگاه متصل و هدفون روشن کنید.

جستجوی سخت افزار در هوشمند/کامپیوتر.

هدفون را در لیست پیدا کنید.

اتصال را تایید کنید.

قبل از شروع استفاده از هدفون بلوتوث بی سیم، باید وجود بلوتوث را در دستگاه اصلی بررسی کنید.

 

امواج رادیویی

هنگام اتصال از دستگاه اصلی، یک موج FM با فرکانس مشخص باید خارج شود در حالی که هدفون به عنوان یک تقویت کننده سیگنال کار می کند. به طور متوسط ​​برد هدفون از 100 تا 150 متر متغیر است. آنها از هیچ تداخلی نمی  به جز بتن مسلح واهمه ندارند.

تنها عیب عمده هدفون های رادیویی این است که بخش کوچکی از دستگاه ها می توانند صدا را با استفاده از امواج رادیویی منتقل کنند.

 

پورت مادون قرمز

منبع صوتی یک سیگنال پالسی منتشر می کند، در حالی که هدفون دارای گیرنده ای است که آن را تقویت کرده و به کاربر بازتولید می کند. آنها در شعاع 10 متری از منبع کار می کنند، اگر هیچ مانعی در راه وجود نداشته باشد. چنین هدفون هایی عملا تولید نمی شوند، زیرا در صورت وجود تداخل صدا را مخدوش می کنند، به همین دلیل است که فقط برای صحبت کردن و گوش دادن به کتاب های صوتی استفاده می شود.

 

وای فای

دستگاه ها از طریق روتر یا مستقیماً در صورتی که هدفون دارای “حالت مودم” باشد، متصل می شود. هدفون های وای فای صدای غیر فشرده را منتقل می کنند که برای دوستداران صدای Hi-Fi جذاب خواهد بود. از ویژگی های این اتصال قابلیت اتصال 2 جفت هدفون به طور همزمان است.

 

NFC

یک روش اتصال که هنوز خیلی رایج نیست. برای اتصال، باید عملکرد NFS را روی گجت ها فعال کنید و هدفون را روی دستگاه اصلی قرار دهید. لوازم جانبی به طور خودکار و اغلب از طریق بلوتوث متصل می شوند.

روش های انتقال داده در هدفون وایرلس-وب سایت موبو نیاز

نحوه شارژ هدفون وایرلس

نیاز به شارژ منظم برای رهایی از سیم های در هم پیچیده شده است. در بیشتر موارد، شارژ مجدد از طریق کابل USB انجام می شود ، اما برخی از مدل های مدرن دارای شارژ بی سیم هستند.

“هدفون های کوچک” معمولاً در یک کیس جمع می شوند که شارژ می شود. هدفون های روی گوشی مستقیماً متصل می شوند.

در روش شارژ با کابل USB  آنها از طریق سیم شارژ می شوند، یعنی به پاوربانک، لپ تاپ یا حتی تلویزیون متصل هستند.

بی سیم    آنها فقط با شارژرهای بی سیم مخصوص و پاوربانک ها کار می کنند.

اولین باری که از آن استفاده می کنید، باید هدفون را تخلیه کنید. توصیه می شود حداقل 2-3 چنین چرخه را در ابتدا انجام دهید و سپس آنها را هر 2-3 ماه تکرار کنید.

اگر مالک قصد دارد از هدفون استفاده نکند، پس ارزش آن را دارد که قبل از آن آنها را شارژ کنید تا باتری “به صفر” نرود و پس از مکث دوباره کار کنند.

هدفون دارای LED مخصوصی است که میزان شارژ را به شما اطلاع می دهد. می توانید از رمزگشایی رنگ های مختلف دیود در برگه اطلاعات دستگاه مطلع شوید.

نحوه شارژ هدفون وایرلس-وب سایت موبونیاز

چرا استفاده از هدفون های بی سیم راحت تر از هدفون های معمولی است؟

 

با هدفون وایرلس  ، می توانید سطح جدیدی از آزادی عمل داشته باشید که زندگی را آسان تر می کند. عدم وجود سیم یکی از مزایای کلیدی فناوری است. به لطف این، ابزارها چندین برابر بیشتر عمر می کنند – چیزی برای پاره شدن و پیچ خوردگی وجود ندارد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که هدفون باید به طور مرتب شارژ شود، در غیر این صورت صدا پخش نمی شود.

خرید هدفون وایرلس یک سرمایه گذاری است که فورا جواب می دهد. به لطف راحتی آنها، می توانید در هر جایی در دسترس شما   هم در باشگاه و هم در یک جلسه کاری باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای