تاریخ: تیر 27, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

هدفون مخصوص بازی

در دهه‌های اخیر، تعداد افرادی که دوستدار بازی‌های ویدیویی هستند  رو به افزایش بوده است. دنیای مجازی هر سال به بخش مهمی از دنیای واقعی تبدیل می شود. تعجب آور نیست که نقش دستگاه های فنی نیز در حال رشد است و به شخص اجازه می دهد در بازی احساس کند حتی در خانه نیست، بلکه مانند یک نسخه بهبود یافته از واقعیت است. یکی از وسایل ضروری برای گیمرها هدفون بازی است.در این مقاله به بررسی هدفون مخصوص بازی پرداخته ایم.

ویژگی های هدفون بازی

هدفون های موسیقی با همه غنی بودن انتخاب، نمی توانند به طور کامل جایگزین هدفون های بازی شوند، زیرا وظایف تا حدودی متفاوتی را حل می کنند. مخصوصاً برای هدفون های بازی با کیفیت بالا، مشخصه ای مانند توانایی موقعیت یابی صدا یعنی دقت انتقال جهت به منبع صدا به شنونده و تخمین فاصله از آن بسیار مهم است. همچنین، هدفون های بازی با افزایش توانایی در جزئیات صداها متمایز می شوند: صداهای مختلف، حتی اگر همزمان به صدا درآیند، به عنوان مثال، انفجار بازی نارنجک و شلیک، نباید یکدیگر را مسدود کنند.

علاوه بر این، برای هدفون های بازی، وجود یک میکروفون جهت دار از اهمیت ویژه ای برخوردار است که به شما امکان می دهد بدون تداخل با رقبای بازی خود ارتباط برقرار کنید. الزامات برای ارائه راحتی و راحتی برای کاربر نیز در حال افزایش است، زیرا ماندن در واقعیت مجازی گاهی اوقات برای ساعات بسیار بسیار طولانی به طول می انجامد.

 

ویژگی های هدفون بازی-وب سایت موبونیاز

انواع هدفون مخصوص بازی

انواع اصلی هدفون های مخصوص بازی، هدفون های داخل گوش و بالای سر هستند.

به این دلیل که اندازه آنها کوچک است و مستقیماً در کانال گوش قرار می گیرند، اصطلاحاً داخل کانال هستند . آنها را نباید با ارزان ترین و ساده ترین هدفون های داخل گوش که شبیه یک قرص یا یک دکمه هستند، اشتباه گرفت. دومی ها به خوبی در گوش قرار نمی گیرند، عایق صدای ضعیفی دارند و به عنوان یک قاعده، سیم کوتاهی دارند، به همین دلیل است که نباید به طور جدی به عنوان هدفون برای گیمرها در نظر گرفته شوند.

عایق صدا هدفون های داخل گوش برای بازی ها به دلیل تناسب راحت با سطح مجرای گوش بسیار بهتر از هدفون های داخل گوشی است. با این حال، آنها کاملاً در گوش قرار نمی گیرند، می توانند بیرون بیایند، که در بازی اختلال ایجاد می کند. و از نظر کیفیت صدا – به دلیل اندازه کوچک قسمت متخلخل درج شده – معمولاً چنین هدفون هایی نسبت به هدفون های بازی سربار پایین تر هستند. تنها مزیت آنها این است که ارزان تر هستند.

هدفون های روی گوش روی گوش قرار می گیرند و ممکن است در اندازه پدهای گوش، یعنی پدهای مجاور گوش، متفاوت باشند. اگر گوش کاربر به طور کامل توسط بالشتک گوش پوشانده شده باشد، در این صورت صحبت از هدفون های روی گوشی با اندازه کامل است. برای بازی ها، استفاده از هدفون های سایز فول ترجیح داده می شود، زیرا گردش خون در سطح گوش را مختل نمی کند و فشار کمتری به سر وارد می کند که در جلسات طولانی بازی بسیار مهم است.

البته دسته بندی های دیگری برای هدفون مانند با سیم و بی سیم، بسته و باز وجود دارد.

انواع هدفون مخصوص بازی-وب سایت موبونیاز

نکات انتخاب هدفون بازی

 

حساسیت یکی از پارامترهای نسبی است که بر حجم پخش صدا در هدفون تأثیر می گذارد. مقادیر بهینه برای هدفون در محدوده 90 تا 120 دسی بل است.

مقاومت یا امپدانس پارامتری است که بر حجم پخش نیز تأثیر می گذارد. هدفون هایی با امپدانس 32-40 اهم برای اتصال به کامپیوتر مناسب هستند.

قدرت مشخصه ای است که بر کیفیت صدا و غنای آن تأثیر می گذارد. به طور سنتی، محدوده توان مجاز از 1 تا 5000 مگاوات است.

محدوده فرکانس. گوش انسان قادر به شنیدن امواج صوتی با فرکانس های تقریباً 18 هرتز تا 20 کیلوهرتز است. اگر محدوده فرکانس هدفون حتی بیشتر باشد، این نشان می دهد که فرکانس های محدوده شنیداری بهتر بازتولید می شوند.

 

کاهش نویز فاکتور مهم دیگر است تعداد کمی از مدل ها این ویژگی را دارند. هدفون های بازی حذف کننده نویز به عنوان دستگاه های با کیفیت شناخته می شوند.

در مورد هدفون های بازی  یک پارامتر مهم نحوه اتصال هدفون به سر است.

رایج‌ترین نوع آن، مدل‌های کمان‌دار هستند که توسط یک هدبند در جای خود قرار می‌گیرند .

گزینه دیگر برای اتصال هدفون استفاده از قوس پس سری است . در آن، کاپ ها توسط یک کمان سبک که در پشت سر قرار گرفته است به هم متصل می شوند.

مانند سایر انواع تجهیزات، برند سازنده هدفون بازی نیز باید در نظر گرفته شود. محصولات یک شرکت با شهرت در قابلیت اطمینان به احتمال زیاد به دلیل کیفیت ساخت عالی خود متمایز می شوند. هزینه چنین مدل هایی از میانگین بازار بیشتر است، با این حال، آنها برای مدت طولانی عمر می کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای