تاریخ: مرداد 27, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

هدست چیست؟

اولین کاری که شما بایست پیش از خرید تجهیزات دیجیتالی صوتی انجام دهید این است که شناخت و اطلاعات کافی در رابطه با محصول خریداری شده بدست آورید. تعدد در چنین محصولاتی به حدی زیاد شده است که شما با انواع از ابزار های صوتی همچون هدفون و هدست، ایرفون مواجه هستید. در بیشتر موارد شما ممکن است که تفاوت این تجهیزات را ندانید برای مثال هدفون تنها امکان گوش دادن به موسیقی را فراهم می سازد و نمی توان از آن برای مکالمه استفاده نمود ولیکن اگر شما علاقه به گوش دادن موسیقی و یا پادکست های صوتی دارید و یا در کلاس های آنلاین شرکت کرده باشید در این صورت بدون شک با ابزار های همچون هدست، هدفون و… آشنایی دارید. در ادامه در این مطلب از موبونیاز با ما همراه باشید تا در رابطه با هدست چیست؟ مطالبی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

هدست

هدست را می توان همانند  هدفون دانست که مجهز به میکروفون می باشد البته این قابلیت برای شما مهیا می باشد که با توجه به نیاز میکروفون را از آن جدا نمود. در یک نگاه بهتر می توان دریافت که هدست امکان ارتباط دو طرفه را فراهم می سازد. که هدف از تعبیه میکروفون در هدست راحتی در استفاده می باشد.

در این ابزار میکروفون به گونه ای تعبیه شده است که امکان چرخش و قرار گیری آن مناسب با موقعیت و راحتی کاربر وجود دارد. شما می توانید انواعی از هدست را بیابید که امکان اتصال به گوشی و تلفن همراه را دارد. بر همین اساس است که بهترین ابزار کاربردی برای بکارگیری در مراکز تماس و سیستم های تلفنی بر پایه VoIP می باشد.

علاوه بر این امکان ضبط فیلم های آموزشی نیز فراهم بوده و شما می توانید در بازی های کامپیوتری آنلاین از هدست استفاده نمایید. شما با بکارگیری هدست چه در تلفن و چه در کامپیوتر به خوبی شاهد بهبود شرایط کاری خود خواهید بود.

تفاوت هدفون و هدست:

هر کدام از این تجهیزات به این دلیل طراحی شده اند که موجب انتقال صدا به گوش انسان شوند. در یک تعریف ساده می توان بیان نمود که اگر شما بتوانید به هدفون میکروفون وصل نمایید  یک هدست در اختیار خواهید داشت. هدفون و هدست را می توان به صورت بی سیم و سیمی در بازار در برند های متعددی یافت. مهم ترین تفاوت هدست و هدفون را می توان در پایه دانست. به این صورت که کانکتور هدست دارای یک پایه اضافی بوده که برای میکروفون در نظر گرفته شده است.

 تفاوت هدفون و هدست-moboniaz.comتفاوت هدست با هندزفری:

اگر با گوشی های هوشمند کار کرده باشید با هندزفری آشنای دارید این ابزار وزن سبکی داشته و می توانید برای برقراری تماس و یا گوش دادن به موسیقی و مواردی از این قبیل از آن استفاده نمایید. شما می توانید هندزفری را به دو صورت بی سیم و با سیم در بازار بیابید و قیمت مناسبی در مقایسه با هدست دارند موجب شده است انتخاب مناسبی باشد.

ولیکن توجه نمایید که به نسبت هدست در تماس تلفنی قیمت پایین تری را در اختیارتان قرار می دهد.  در یک دید کلی می توان بیان نمود که هدست برای انجام فعالیت های کامپیوتری، بازی و موزیک کاربردی می باشد. در حالی که هندزفری برای انجام صحبت های روزمره با موبایل یک گزینه مناسب می باشد.

ویژگی های هدست-moboniaz.comکیفیت صدا

با بکارگیری هدست تجربه بی نظیری از صدا را مشاهده خواهید کرد البته که یاد آور شویم که این کیفیت به نوع هدست انتخابی شما وابسته می باشد. همچنین هدست برای بازی نیز می تواند صدای واضح و واقعی در اختیار شما قرار دهد.

راحتی استفاده

از لحاظ استفاده و کاربردی هدست در برتری در مقایسه با هدفون قرار دارد و علت آن را می توان وجود هدفون دانست. بعضی از میکروفون ها دارای میکروفون جدا و برخی دارای میکروفون ثابت هستند.

ویژگی های هدست-moboniaz.com

کلام پایانی

همانگونه که مشاهده کردید هدست با دار بودن به میکروفون برای گوش دادن به موزیک، تماس های صوتی و تصویری بهترین انتخاب می باشد. در اکثر مراکز تماس از هدست استفاده می شود و دلیل آن را می توان صدای عالی آن دانست که بدون هیچ مشکلی امکان صحبت کردن را فراهم می سازد.

چنانچه که هدست را انتخاب نمایید که قابلیت جدا نمودن میکروفون وجود داشته باشد به راحتی می توانید برای دو منظور از آن استفاده نمایید. در زمان بکارگیری هدست شما هیچ گونه فشاری بر روی گوش خود متوجه نخواهید شد و همین را می توان بهترین مزیت هدست دانست. در نهایت امید است این مقاله هدست چیست؟ برای شما عزیزان کاربردی بوده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای