تاریخ: شهریور 19, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

نحوه فعال کردن ویژگی ضد آب ساعت هوشمند سامسونگ

شاید چیزی وحشتناک تر از این نباشد که به راحتی با ساعت خود به داخل استخر بروید و پس از آن متوجه شوید که ساعت هوشمندتان هنوز در دستتان است و حتی قفل ضد آب ساعت سامسونگ را روشن هم نکرده اید. ممکن است این سوال برای هر فردی پیش آید که آیا با نزدن دکمه قفل آب و شیرجه زدن در استخر، آسیب جدی به ساعت وارد خواهد شد یا خیر؟! یا این که قفل ضد آب را اگر نزنید، گلکسی واچ در مقابل آب مقاوم خواهد بود یا خیر؟!

قفل آب گلکسی واچ

در رابطه با قفل آب گلکسی واچ باید بدانید که درگیر نکردن آن برای ساعت هوشمند شما مشکلی را به وجود نخواهد آورد. قفل آب در واقع به منظور جلوگیری از فشار تصادفی صفحه نمایش برای زمانی است که ساعت زیر آب می باشد. در حقیقت طراحی این قفل برای ساعت های زیر آب است. ATM 5 ، صفحه نمایش لمسی، حرکات مخصوص بیدار شدن ساعت و همینطور نمایشگر همیشه روشن را غیرفعال می کند. اما بر مقاومت ساعت در برابر آب تاثیری نمی گذارد.
با این وجود، ایده خوبی است که قبل از رفتن به استخر و شنا کردن، قفل آب را روشن کنید. خوبی آن به دلیل این است که هنگام غیرفعال کردن قفل، اتفاقاتی رخ می دهد که حائز اهمیت می باشند. وقتی این قفل خاموش است، خود ساعت تمام تلاش خود را می کند تا هر آبی که بلندگوی ساعت نفوذ پیدا کرده است را از آن خارج سازد. زماانی که قفل آب را غیرفعال می کنید، ساعت بیپ می زند و لرزشی خواهد داشت.
با بیرون ریختن آب، دو پف کوچک را خواهید شنید. حتی ممکن است مشاهده کنید که یک اسپری نازک هم از دستگاه مورد نظر خارج می شود. بر این اساس، حتی اگر فراموش کرده اید که قبل از ورود به استخر، قفل آب آن را فعال کنید، می توانید پس از خارج شدن از آب، آن را یک بار فعال و مجددا غیرفعال نمایید.

نحوه فعال کردن قفل آب در ساعت گلکسی

برای این که بتوانید قفل آب را در گلکسی واچ 4 یا بالاتر فعال کنید، لازم است تا از بالای صفحه به پایین بکشید. سپس انگشت خود را به سمت چپ کشیده تا شاهد نماد قطرات آب باشید. حال باید آن را فشار دهید تا قفل آب مورد نظر فعال گردد. حتی گاها مشاهده شده است که دستگاه تشخیص می دهد شما در حال شنا هستید، سپس قفل آب به شکل خودکار درگیر خواهد شد. البته برای همه این اتفاق نمی افتد.
زمانی که قفل آب به این منظور درگیر شده است، دو نماد قطره بزرگ و شفافی را مشاهده خواهید کرد. این نماد بر روی صفحه ساعت قرار می گیرد و می توانید آن را ببینید. برای این که آن را خاموش کنید، باید دکمه HOME را تنها برای دو ثانیه فشار دهید و همینطور نگهدارید. این اطمینان برای شما به وجود خواهد آمد که آب باقیمانده از کانال بلندگو به راحتی خارج خواهد شد.

نکات استفاده از گلکسی واچ در آب

زمانی که تمایل به استفاده از ساعت هوشمند گلکسی واچ در استخر و یا هنگام شنا دارید، باید نکاتی را در ذهن داشته باشید. بنابراین بایستی موارد ذیل را مورد توجه ویژه ای قرار دهید تا ساعت شما کمتر دچار آسیب شود. این موارد عبارتند از:

  1. دقت کنید که استفاده از ساعت در آب نمک باید محتاطانه انجام شود. بدانید که نمک در کنار الکترونیک اصلا ترکیب خوبی نیستند. بنابراین اگر از ساعت خود در دریا و یا استخرهایی که نمک دارند، استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که ساعت را در نهایت در آب شیرین بشویید. بعد از انجام این کار، ساعت را خشک کنید. این اطمینان را حاصل کنید که هیچ اثر نمکی بر روی تماس های شارژ یا سایر قسمت های متحرک باقی نماینده است.
  2. از ساعت خود در زمان فعالیت در آب های عمیق بهره نبرید. به عنوان مثال، در زمان غواصی از ساعت مورد نظر استفاده نکنید.
  3. مقاومت ساعت های ضد آب با گذشت زمان از بین می رود. پس اگر چند سالی است که این ساعت را دارید، بهترین کار این خواهد بود که زمان شنا، آن را در رختکن درآورید و با خود به داخل آب نبرید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای