تاریخ: آذر 21, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

نحوه فعال کردن قابلیت OTG و بررسی مشکلات رایج مربوط به آن

نحوه فعال کردن قابلیت OTG و بررسی مشکلات رایج مربوط به آن-وب سایت موبونیاز

یکی از دغدغه هایی که تمامی کاربران در استفاده از گوشی و انتقال فایل بین دو موبایل یا انتقال فایل ها و عکس ها از موبایل به لپ تاپ دارند این است که به چه طریق این برنامه ها را انتقال دهند که از همه روشهای موجود آسان تر باشد.

امروزه روش های بسیاری برای انتقال فایل بین دستگاه وجود دارد که هر کدام از آنها می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند یکی از روش هایی که میتوان برای انتقال برنامه از موبایل به دستگاه های دیگر استفاده کرد برنامه های شریت و زاپیا است اما این برنامه‌ها در شرایط خاصی قابل انتقال نبوده و نمی توان از آنها استفاده کرد همچنین روش‌های دیگر مانند فلش مموری و سیم های اتصال هست که آنها هم به نوبه خود خوب هستند اما در بعضی از مواقع قابل استفاده نمی باشند به همین دلیل بهترین راهی که شما می توانید برای انتقال فایل‌ها و برنامه‌های خود به موبایل و لپ‌تاپ و فلش استفاده کنید فعال کردن برنامه اپی جی می باشد.

ما در این مقاله در رابطه با چگونگی فعال کردن قابلیت otg و مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد برای تان مطالبی جمع آوری کرده ایم اگر شما هم قصد فعال کردن این گزینه را دارید می توانید در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

چگونگی عملکرد otg

یکی از سوال هایی که مخاطبان در رابطه با او تی جی می پرسند این است که این گزینه چگونه عمل کرده و چه مزایایی دارد؟

اگر بخواهیم پاسخ این سوال را به شما بدهیم باید از ابتدا انتقال فایل را برای تان شرح دهیم ، اگر شما بخواهید یک برنامه یا عکس را داخل فلش مموری انتقال دهید ابتدا می بایست از طریق برنامه مانند شریت و یا کابل اتصال، برنامه را به داخل لپ تاپ سپس در فلش مموری کپی کنید این روند ممکن است کمی طولانی باشد همچنین احتیاج به دستگاه‌های دیگری مانند سیم کابل و غیره  داشته باشد اما اگر بخواهید شما بدون هیچ کدام از این وسایل رابط برنامه خود را داخل لپ تاپ و یا گوشی دیگر بفرستید می توانید گزینه او تی جی فعال کرده و به راحتی این کار را انجام دهید یکی از مزایایی که این برنامه نسبت به دیگر راههای انتقال دارد این است که نیاز به هیچ وسیله سوم ندارد.

چگونه فعال کردن otg

نحوه فعال کردن قابلیت OTG و بررسی مشکلات رایج مربوط به آن-وب سایت موبونیاز

  • برای فعال کردن و انتقال فایل از طریقotgابتدا می بایست فلش مورد نظر خود را به انتهای کابل او تی جی متصل کنید سپس سر دیگر را داخل پورت usbگوشی قرار دهید، غیر از پورت یو اس بی می توانید در قسمت تایپ سی هم گزاشته و هیچ فرقی نخواهد داشت.
  • هنگامی که شما کابل را داخل گوشی وارد می کنید یک اعلان برای شما ارسال می شود که مجوز لازم را می بایست به آن دهید، اگر این اعلان برای شما نیامد صفحه گوشی را از بالا به پایین کشیده و آن را مشاهده کنید.
  • سپس به قسمت فایل منجیر موبایل خود رفته و حافظه داخلی را انتخاب کنید، پس از آن برنامه و فایل هایی که قصد انتقال آن را دارید انتخاب کرده، پس از آن گزینه هایی برای شما ظاهر می شود، اگر این علائم نشان داده نشد به گزینه سمت بالا راست ضربه زده تا مشاهده کنید.
  • اگر قصد انتقال دادن آن به طور کامل را دارید گزینه move,را زده و اگر تنها می خواهید آن را کپی کنید گزینه copyرا لمس نمایید.
  • پس از انجام دادن مراحل می تواند از صفحه خارج شده و قسمتی از فلش مموری که قصد انتقال فایل را دارید انتخاب کنید و در این قسمت گزینه copy to,move را لمس کنید تا فایل مورد نظر شما انتقال پیدا کند.

این روش برای انتقال فایل از گوشی به فلش مورد استفاده قرار می گیرد، اگر قصد شما انتقال فایل از گوشی به حافظه داخلی گوشی می باشد هنگامی که فایل منجیر را انتخاب کرده اید بجای انتخاب حافظه داخلی می بایست روی usbضربه زده و تمامی مراحل بالا را طی کنید.

مشکلات رایج

نحوه فعال کردن قابلیت OTG و بررسی مشکلات رایج مربوط به آن-وب سایت موبونیاز

  • یکی از دلایلی که باعث می شود انتقال فایل از طریق otgصورت نگیرد این است که گوشی شما از این برنامه پشتیبانی نمی کند، به همین دلیل ابتدا می بایست از گوشی خود اطمینان حاصل کنید سپس اقدام به انتقال فایل نمایید.
  • خراب شدن قسمت شارژ گوشی می تواند باعث عدم انتقال فایل شود، اگر شما مشکلی از بابت شارژ شدن دارید و یا به هنگام شارژ کردن دچار قطع و وصل می شوید ابتدا این مشکل را حل کرده سپس به طور مجدد امتحان کنید.
  • بهتر است او تی جی را از مارک های معتبر تهیه کنید، اگر میان گوشی و او تی جی تفاوت زیادی وجود داشته باشد و همخوانی نداشته باشند، ممکن است اتصال صورت نگیرد.
  • یکی دیگر از عواملی که باعث عدم اتصال می شود این است که فایل منجیر گوشی این لوازم را شناسایی نکرده و پشتیبانی نمی کند، شما می توانید یک فایل متجیر جدید ساخته و سپس اتصال را چک کنید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای