مزیت مسواک برقی نسبت به دستی

یکی از مزایای مسواک برقی نسبت به دستی آن است که از جذابیت بیشتری برخوردارند و می توانند به راحتی، فرد را به مسواک زدن تشویق کنند. بنابراین همه قشر افراد چه کودک، بزرگسال و حتی افراد مسن و پیر هم میتوانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای، مسواک بزنند. از آن جایی که نحوه کارکرد این نوع از مسواک های برقی، بسیار جذاب است و می تواند بهداشت بهتری را برای فرد به همراه داشته باشد، باید بدانید که بیماران ارتودنسی به آن نیاز مبرمی دارند. اگر فکر می کنید راهنمای خرید مسواک برقی می تواند در خرید به شما کمک کند با ما همراه باشید.

ویژگی های مسواک برقی

نکته ای که در رابطه با مسواک های برقی باید بدانید، آن است که سری این نوع از مسواک ها با طراحی خاصی انجام می شود. یعنی دندانپزشکان بسیاری در نوع طراحی آن نظر می دهند تا بتوانند با توجه به آناتومی فک و دندان های هر فردی، مسواکی را تولید کرده و به بازار عرضه نمایند. براش هایی که برای این مسواک ها در نظر گرفته اند، در رنگبندی های متفاوتی به فروش می رسند. پس می توانید به راحتی یک رنگ را برای خود انتخاب کنید و در این جهت به شخصی سازی بپردازید.
همچنین امکان محافظت از لثه های خود را در زمان استفاده از این مسواک خواهید داشت. در صورتی که بنا بر شرایطی حواستان نباشد و سخت تر از دفعات قبلی مسواک بزنید، سنسورها، فشار وارده را تشخیص می دهند و در نتیجه به شما هشداری داده می شود تا با دقت بیشتری نسبت به مسواک زدن دندان های خود بپردازید. معمولا در مسواک های برقی، می توانید چندین حالت مسواک زدن را انتخاب کنید.
به عنوان مثال، در برخی شرایط می توانید به راحتی سفید کردن را انتخاب کنید و به این ترتیب، تمامی لکه های سطحی را از همان روز اول استفاده، پاک کرده و لبخند جذاب تری داشته باشید. نکته دیگر، این است که می توانید از طریق استفاده از محصول فوق، به راحتی تنها در مدت زمان دو هفته ای، شاهد از بین رفتن حدود 73 درصد پلاک های دندانی باشید.
یک سری تحقیقات خاص صورت گرفته است که نشان می دهد در صورت استفاده مداوم از مسواک های برقی، شرایط برای از دست دادن دندان ها محدودتر خواهد شد. همچنین اگر با مشکلات لثه دست و پنجه نرم می کنید و یا به پلاک های دندانی دچار شده اید، مسواک های برقی می توانند شرایط بهتری را نسبت به مسواک های دستی برای شما فراهم آورند.

مزایای استفاده از مسواک برقی نسبت به دستی

زمانی که تصمیم قطعی خود را بر مسواک زدن می گیرید، باید بدانید که در حقیقت پایه و اساس پیشگیری از مشکلات دهانی و دندانی را هدف گرفته اید. چه از مسواک برقی استفاده کنید چه مسواک شما دستی باشد، هر دو می توانند در زمینه از بین بردن پلاک های دندانی به شما کمک ویژه ای داشته باشند. در نهایت، دهان و دندانی عاری از هرگونه پوسیدگی و بیماری خواهید داشت. لرزش مسواک های برقی موجب می شود که با هر بار حرکت آن بر روی دندان، شاهد تمیز کردن دندان با جزییات بیشتری باشید. حال اگر قصد خرید مسواک برقی را دارید می توانید راهنمای خرید مسواک برقی را تا انتها مطالعه کنید و تصمیمی درست بگیرید.
زمانی که نسبت به استفاده از مسواک برقی اقدام می نمایید، موهای موجود در این مسواک ها می توانند با ارتعاش و چرخش، التهابات موجود در لثه و همینطور پلاک ها را از بین ببرد. اگر از نظر زمانی بخواهیم به بررسی این موارد بپردازیم، باید بدانید که بعد از سه ماه استفاده، می توانید 21 درصد از پلاک های دندانی و همچنین 11 درصد از التهابات لثه را کاهش دهید.
افرادی که دارای ناتوانایی های خاصی هستند و امکان حرکت برای آن ها وجود ندارد و یا امر سختی است، می توانند از مسواک های برقی، نهایت استفاده را داشته باشند. تایمری بر روی مسواک های برقی تعبیه شده است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مسواک را برای زمان مشخصی روی دندان های خود نگه دارید. بنابراین نگه داشتن بیش از حد بر روی دندان ها با اخطار روبرو خواهد شد.
برخی مواقع هم در صورت سالم بودن بدنه مسواک برقی، می توانید تنها نسبت به تعویض سری مسواک اقدام نمایید. بنابراین در این شرایط، شاهد ضایعات کمتری نسبت به سایر مسواک های دستی خواهید بود. در آخر باید بدانید که در صورت استفاده از مسواک های برقی، تمرکز بیشتری در شما مشاهده خواهد شد. بنابراین نتیجه ای که این تمرکز بیشتر در بر دارد، منجر به تمیز شدن بیش از حد دندان های شما می شود.
بچه ها معمولا در مقابل مسواک زدن، مقاومت خاصی دارند، بنابراین مسواک برقی می تواند برای آن ها جذابیت خاصی داشته باشد و یک عادت درست و سالم را برای کودک رقم بزند تا همیشه از دندان های سالم خود بهره ببرد. مسواک های برقی برای لثه هم ایمن هستند و با کمک آن ها هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نخواهید آورد.

راهنمای خرید مسواک برقی برای افراد دارای ارتودنسی

با توجه به مطالعاتی که بر روی افرادی همانند آن هایی که دارای ارتودنسی هستند، صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که برای این افراد فوق العاده مفید است. در افراد دارای ارتودنسی لازم است شایسته تر نسبت به تمیز نمودن دندان ها اقدام شود. بنابراین بدون شک، خرید و استفاده از مسواک های برقی، می تواند شرایط بهتری را برای این افراد به وجود آورد.
در صورتی که در این شرایط قرار دارید و روی دندان های خود، عملیات ارتودنسی را انجام داده اید، بهترین راه تمیز کردن دندان ها، استفاده از مسواک برقی خواهد بود. اگر حال تمیز نمودن دندان ها برای شما کار بسیار سختی است، بدون لحظه ای درنگ، انتخاب خود را رقم بزنید و از مسواک های برقی جهت افزایش سلامت دندان ها و همینطور رعایت بهداشت آن ها استفاده نمایید.
برخی افراد به قیمت این مسواک ها توجه می کنند و این تفکر را دارند که خرید مسواک های دستی می تواند از هر نظر برای آن ها بهتر باشد. شاید از نظر قیمتی، مسواک های برقی در شرایط بالاتری تری قرار داشته باشند، اما باید بدانید که در طولانی مدت شاهد مزایا و همینطور به صرفه بودن آن ها خواهید بود. خرید و استفاده از مسواک های دستی هم به شما در داشتن دندان هایی سالم کمک می کند اما باید بدانید که آنطور که شایسته است، نمی تواند به شما کمک کند. اما باز هم از هیچ چیز بهتر خواهد بود!

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای