مزایا و معایب استفاده از ماساژور

ماساژور یک دستگاه مخصوص است که می توانید آن را از مراکز فروش تجهیزات پزشکی خریداری کنید. از این وسیله معمولا در کاهش دردهای بدن و حتی درمان بیماری های گوناگونی استفاده می کنند. شما می توانید برای هر نقطه از بدن، یک دستگاه ماساژور مخصوص در اختیار داشته باشید. مزایا و معایب استفاده از ماساژور در هر فردی با فرد دیگر، تفاوت هایی دارد که باید بررسی های دقیقی در آن داشته باشید.
از مهم ترین برندهایی که به تولید ماساژور پرداخته است و کاملا هم در این راه موفق بوده، می توانیم به شیائومی اشاره کنیم. ماساژور شیائومی در مدل های مختلفی تولید می شود و هر فردی می تواند با توجه به شرایط بدنی خود و آن چه نیاز دارید، یک نمونه را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهد. به عنوان مثال، ماساژور گردن شیائومی که جهت بهبود دردهای ناحیه گردن به کار برده می شوند. یا ماساژور تفنگی شیائومی که با وجود سری های متفاوت، برای تمامی قسمت های بدن، کارایی دارند.

انواع ماساژورها و ویژگی های آن ها

اگر بخواهیم به دسته بندی ماساژورها بپردازیم، می توانیم آن ها را به دو دسته ماساژورهای دستی و برقی تقسیم کنیم. در گروه اول، ماساژورهای دستی قرار دارند که از دیرباز تا کنون وجود داشته اند و جزو اولین نمونه های ماساژور محسوب می شوند. در این مدل، نیازی به باتری نیست و شما باید با کمک دست و بازوی خود و نیرویی که تولید می کنند، به ماساژ دادن با کمک آن ها بپردازید.
این نوع از ماساژورها وزن فوق العاده سبکی دارند و به دلیل عدم نیاز آن ها به برق و باتری، حمل آن ها هم بسیار راحت خواهد بود. اما توجه داشته باشید، برای افرادی که ناراحتی حرکتی دست و بازو دارند، استفاده از این نوع ماساژور در زمان های خاص، مشکلات جدی برای سلامتی فرد به همراه خواهد داشت. بنابراین ماساژورهای برقی جایگزین آن ها شدند.
ماساژورهای برقی با کمک نیروی برق و باتری کار می کنند و نیازی نیست که فرد از نیروی دست خود در این راه استفاده نماید. بنابراین کاربر اصلی دچار هیچ نوع خستگی نخواهد شد. حتی در برخی از انواع ماساژور شیائومی هم مشاهده شده است که علاوه بر ماساژ، ناحیه مورد نظر را تا حدودی گرم می کنند تا درد آن ناحیه به مراتب، راحت تر بهبود پیدا کند. بنابراین می توانید با خرید ماساژور تفنگی شیائومی که مدلهای مختلفی هم دارا است، نسبت به ماساژ و بهبود دردهای بدنی خود اقدامی داشته باشید.

مزایا و معایب استفاده از ماساژور

هر دستگاهی که تولید می شود، دارای یک سری مزایا و معایب خواهد بود. بررسی مزایا و معایب استفاده از ماساژور هم اهمیت زیادی دارد زیرا با این کار می توانید، شرایط بدنی خود را به صورت دقیق بررسی کنید. در این حالت، اگر استفاده از ماساژور برای فرد ضرر داشته باشد و بدتر شدن روند درمانی وی را به همراه داشته باشد، کمک به سزایی دارد. زیرا می توان ماساژور را کنار گذاشت و عاملی در افزایش مشکلات سلامتی افراد وجود نداشته باشد.

مزایای استفاده از ماساژور شیائومی

با استفاده از ماساژور شیائومی، می توانید نسبت به بهبود خشکی های موجود در عضلات و رفع اسپاسم و گرفتگی های عضلانی بدن اقدام کنید. در حل حاضر همه ما با استرس و تنش های روحی بسیاری دست و پنجه نرم می کنیم که باید جهت رفع آن ها تلاش کنیم. یکی از روش های مقابله با این موارد، ماساژ قسمت های مختلف بدن است. اگر ورزشکار هستید و دچار ضربه و درد رفتگی و یا کوفتگی شده اید هم، ماساژور می تواند به کمک شما بیاید. دیگر مزایای استفاده از ماساژور، عبارت است از:

 1. بهبود جریان گردش خون
 2. کاهش هر نوع درد عضلانی و مرتبط با استخوان
 3. بهبود زخم های بدنی
 4. تسکین دهنده اعصاب و ایجاد آرامش
 5. مناسب برای پوست و تحریک کلاژن
 6. سفت کردن پوست و کمک به شادابی و جوانسازی آن
 7. بهبود حرکت های اعضای بدن در اثر استفاده نکردن طولانی مدت از آن به عنوان مثال در زمان هایی که دچار شکستگی شده اند.
 8. کاهش زمان بازیابی عضلانی پس از انجام تمرینات سخت ورزشی و حرفه ای
 9. بهبود در مشکلات مرتبط با تنفس افراد
 10. کاهش هر نوع سلولیت و فرورفتگی های ناخوشایندی که در پوست افراد مشاهده می شود.

مضرات دستگاه های ماساژور

همانطور که متوجه شدید، دستگاه های مرتبط با ماساژ اعضای بدن، دارای ویژگی ها و مزایا و معایبی هستند که باید با دقت بالایی بررسی شوند. این دستگاه مضراتی هم دارد که بایستی بررسی شوند تا فرد بدون اطلاع از آن ها، از دستگاه مورد نظر استفاده نکند و مشکلات بدنی بیشتری را برای خود به وجود آورد. از مهم ترین معایب استفاده از ماساژور، می توانیم به بیان موارد زیر بپردازیم که عبارتند از:

 1. در زمان های بعد از عمل های تاندونی و یا پارگی های عضلانی، امکان استفاده از ماساژور شیائومی ندارید.
 2. عدم امکان استفاده در استخوان هایی که دچار شکستگی شده اند.
 3. نامناسب برای سالمندان با مشکلات پوکی استخوان
 4. استفاده از ماساژور گردن شیائومی برای سالمندان خاص مضر است زیرا عاملی در آمبولی و لخته شدن خون خواهد بود.
 5. عدم استفاده درست برای بیماران با مشکلات قلبی
 6. بیمارانی که به عفونت های خاصی مبتلا هستند هم نمی توانند از این دستگاه بهره ببرند.
 7. افرادی که به دیسک کمر و سیاتیک مبتلا می باشند.
 8. خطرآفرین برای زنان باردار
 9. نامتناسب برای افرادی با فشار خون بالا
 10. خطرناک برای کودکان زیر 10 ساله به دلیل ایجاد اختلالات وسیع در رشد استخوانی آن ها

دقت داشته باشید که به عنوان مثال بر روی دستگاه ماساژور تفنگی شیائومی، می توانید دکمه هایی را مشاهده کنید و از طریق آن ها، نسبت به کم و زیاد کردن میزان سرعت دستگاه بپردازید. در این صورت، مشکلاتی که برای بدن شما به وجود خواهد امد، کاهش پیدا می کند. هر درجه از ماساژ برای فردی با ویژگی های خاص مناسب است که باید با دقت بالایی به رعایت آن ها بپردازید. زیرا در این صورت است که می توانید نتیجه دلخواه را دریافت نمایید. ماساژور گردن شیائومی هم به منظور کاهش دردهای عضلانی گردن به کار برده می شود و کارایی زیادی دارد. هر نوع ماساژوری که قصد خرید و استفاده از آن را دارید، مورد بررسی های دقیق مشخصات و مزایا و معایب قرار دهید تا بهترین نوع ماساژور شیائومی را خریداری کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای