تاریخ: سپتامبر 13, 2022 دیدگاه: بدون دیدگاه

علت داغ شدن گوشی همراه

در طول روز بیشترین وسیله ای که از آن استفاده می کنیم و از کنارمان دور نمی شود گوشی همراه است، کارهای زیادی مانند  تماس، بازی، تماشای فیلم و ویدیو، کار… همه با گوشی همراه انجام می شود. ما به تلفن های همراه مان معتاد شده ایم! با این حال، بسیاری از مردم از داغ شدن گوشی خود شکایت دارند. علت داغ شدن گوشی همراه چیست؟ مشکل از سخت افزار  گوشی است یا ما به درستی از آن مراقبت نمی کنیم؟ چه کار کنیم تا گوشی شما دیگر گرم نشود؟ ما در این مقاله به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد!

علت داغ شدن گوشی همراه-moboniaz.com

علایم داغ شدن گوشی همراه

هنگامی که یک تلفن شروع به رسیدن به دمای بسیار بالا می کند، علائم خاصی برای پیش بینی این گرم شدن بیش از حد ظاهر می شود، از جمله:

  • ظهور تاخیرها
  • چندین باگ پشت سر هم
  • ظاهر شدن چندین پیام خطا
  • کمبود شدید سیالیت

پس هر گاه این علایم را در گوشی دیدید به فکر نجات آن و راه های جلوگیری از داغ شدن آن که در ادامه مطلب شرح می دهیم باشید .

علایم داغ شدن گوشی همراه-moboniaz.com

علت داغ شدن گوشی همراه

در مورد  دلایل گرم شدن تلفن شما ، در اینجا لیستی از دلایل داغ شدن گوشی همراه  وجود دارد:

مشکل باتری:

گرم شدن بیش از حد تلفن هوشمند شما می  تواند به باتری مرتبط باشد ، به خصوص اگر باتری در وضعیت نامناسب یا باتری قدیمی دارید. گرمایش تلفنی به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم هر از چند گاهی باتری خود را چک کنید.

زمان بازی:

درست است که  گذراندن چندین ساعت با گوشی شما  می تواند به گرم شدن بیش از حد آن مرتبط باشد، به همین دلیل باید از صرف زمان زیاد پشت سر هم خودداری کنید و موبایل خود را کنار بگذارید تا دمای آن پایین بیاید.

استفاده از شارژر اشتباه:

ممکن است به شارژر خود آسیب رسانده باشید و برای جلوگیری از خرید شارژر دیگری را انتخاب کرده باشید، یا ممکن است به سادگی شارژر خود را گم کرده باشید و از شارژر دیگری استفاده کنید. دیگر این کار را نکنید! استفاده از شارژر مارک  تلفن خود  ضروری است ، این کار شما را از بسیاری از نگرانی ها از جمله: داغ شدن بیش از حد موبایل نجات می دهد.

علت داغ شدن گوشی همراه-moboniaz.com

راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی همراه

 در اینجا چند  نکته و راه حل وجود دارد که به جلوگیری از داغ شدن تلفن شما کمک می کند :

قرارگیری در معرض نور خورشید:

برای جلوگیری از هر گونه مشکل گرمای بیش از حد، توصیه می شود  تلفن خود را در مکانی در سایه قرار دهید و از قرار گرفتن آن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید، به خصوص که شیشه موبایل شما نسبت به قرار گرفتن در معرض بسیار حساس است و بسیاری از افراد از این مسیله  آگاه نیستند.

برخی از گزینه های تلفن را غیرفعال کنید:

توصیه می شود برخی از تراشه های داخلی را غیرفعال کنید که ممکن است باعث گرم شدن خیلی سریع دستگاه شما شوند،  این تراشه ها شامل وای فای، بلوتوث و GPS است  که می تواند باعث گرم شدن سریع گوشی شما شود.

برنامه ها و تنظیمات پس زمینه:

در واقع، وقتی برنامه‌های خود را در پس‌زمینه نگه می‌دارید، می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شود، به همین دلیل است که توصیه می‌شود همه برنامه‌ها را پس از استفاده ببندید. در مورد تنظیمات، ممکن است  بر میزان انرژی مصرفی نیز تأثیر بگذارند ، به عنوان مثال: روشنایی صفحه شما خیلی قوی است، شما از یک تصویر زمینه متحرک استفاده می کنید… بنابراین، آن پارامترها را غیرفعال یا کاهش دهید.

پخش جریانی ویدیوها را تماشا کنید:

مشابه آنچه در مورد بازی گفتیم، تماشای فیلم یا ویدئو برای مدت طولانی و بدون توقف می‌تواند  باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شود ، به خصوص که پخش جریانی داده‌های ویدیو را بارگیری می‌کند و نمایش مانیتور گوشی  شما را در آن دوره فعال نگه می‌دارد.

نیاز به به روز رسانی:

ممکن است یک برنامه باگ های زیادی داشته باشد و  باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شود ، به همین دلیل لازم است برنامه های خود و کل سیستم عامل را به روز نگه دارید، حتی اگر تلفن در حین یا پس از به روز رسانی بیش از حد گرم شود، این داغی ماندگار نیست و رفع می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای