شارژر فندکی چیست!

بیایید ببینیم شارژر فندکی چیست و چه کاربردهایی دارد. ما در این روزها بیشتر از هر روز دیگری به تلفن همراه خود متکی می باشیم. بسیاری از ماها در سفرهای کوتاه درون شهری از گوشی تلفن همراه به منظور مسیریابی به واسطه ی GOOGLE MAPS نیز WAZE گوش فرادادن به موسیقی با Spotify اقدام می کنیم. استفاده از این قبیل نرم افزارها که اغلب نیاز به اینترنت دارند، مصرف شارژ باتری دستگاه شما را دو چندان می کنند. قطعاً شما هم می دانید که گوشی های تلفن همراه و تبلت ها عمر باتری محدودی را دارند. حتی گوشی هایی هم با بزرگ ترین باتری پس از چند ساعت استفاده در اتومبیل، شارژ خالی خواهند کرد. در اینجا نقش یک شارژرفندکی پررنگ شده و می تواند دوای درد شما باشد‌.

شارژر فندکی چیست؟

تصور کنید که هم اکنون شما داخل اتومبیل خود می باشید. شارژ گوشی تلفن همراه شما رو به پایان می رود. در این شرایط، حتی چنانچه که در خودروی شما درگاه یو‌اِس‌بی قرار گرفته باشد، به احتمال بسیار متوجه می شوید که آمپر و توان خروجی باتری ماشین جواب‌گوی شارژ تلفن همراه شما نمی باشد. بدتر این است که ولتاژ ماشین از ثبات چندان بالایی برخوردار نیست. بخش های دیگر خودرو که از باتری بهره می گیرند، امکان دارد منجر به تغییرات ولتاژ گردند و این امر منجر به وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به باتری گوشی شما شود. اینجا خواهد بود که شارژرفندکی اهمیت خود را نشان خواهد داد.

«در واقع شارژر فندکی دستگاه کوچکی است که به صورت مستقیم درون سوکت فندک اتومبیل شما جای می گیرد. حال برروی آن یک و یا چند پورت خروجی در انواع گوناگون چون؛ Type-C , USB-A قرار گرفته است که به شما اجازه خواهد داد شارژ کردن دستگاه خود را به انجام رسانید.» شما می توانید با بهره گیری از یک شارژرفندکی اقسام گوناگون گوشی، تبلت و حتی بعضی از لپ تاپ های خود را شارژ بنمایید.

شارژر فندکی چیست!-moboniaz.com

شیوه ی استفاده از شارژرفندکی:

شارژرفندکی از دو قسمت ایجاد شده است. یک قسمت که درون سوکت فندکی خودرو شما جای خواهد گرفت. حال قسمت دیگر آن که به تعدادی از پورت USB , TYPE-C مجهز گردیده است. زمانی که شارژرفندکی را به سوکت مربوطه وصل بنمایید این دستگاه انرژی مدّنظر شما را از باتری خودرو اخذ می نماید. پس از آن تنها کافی است با بهره گیری از یک کابل، گوشی، تبلت، گاهی لپ تاپ خود را به درگاه آن متصل نمایید تا فرآیند شارژ آغاز خواهد شد. پیشنهاد ما این است که قبل از استارت زدن خودرو، حتماً شارژرفندکی را از سوکت ماشین جدا بنمایید. چرا که در زمان استارت زدن، نوسان برق بالا است و این امر منجر به صدمه رسیدن به شارژر شما و یا گوشی متصل بدان می شود.

شیوه ی استفاده از شارژرفندکی-moboniaz.com

در زمان تهیه شارژرفندکی باید به چه نکاتی توجه بنماییم؟

شارژرفندکی مدّت ها است که وارد بازار فروش شده است و کاربر می تواند با اتصال آن ها به درون سوکت فندک اتومبیل خود، وسایل الکترونیکی چون؛ گوشی و تبلت را شارژ بنماید. ولی طی همین چند سال اخیر، به لطف تولیدکنندگان لوازم جانبی بزرگی چون؛ انکر این قبیل از شارژرها پیشروی چشم گیری را داشته است. هم اکنون طیف وسیعی از شارژرهای فندکی در نسخه های سیمی و بی سیم روانه بازار شده است که به شما چنین اجازه می دهد نه تنها گوشی تلفن همراه و تبلت، حتی لپ تاپ خود را داخل ماشین شارژ بنمایید‌. تفاوتی ندارد که شما چه بودجه ای دارید، مایل هستید با چه تعداد از افراد به مسافرت بروید، یا می خواهید با چه سرعتی گوشی و یا تبلت خود را شارژ کنید. به منظور هرگونه نیاز، طیف گسترده ای شارژرفندکی در بازار به چشم می خورد که قطعاً یکی از آن ها مناسب حال شما خواهد بود. شاید تمامی شما به یک شارژر داخل خودرو خود نیازمند نباشید، ولی چنانچه قصد خرید شارژرفندکی را دارید، بهتر می باشد نیازهای خود و سایر سرنشینان خودرو که اغلب خانواده و دوستان خود شما هستند را به خوبی بسنجید. این گونه می توانید بهترین شارژر را متناسب با نیاز خود انتخاب بنمایید. به همین دلیل هم است که ما اینجا هستیم تا شما را در انتخاب و خرید بهترین شارژرفندکی راهنمایی بنماییم.

 

معیارهای حائز اهمیت در انتخاب و خرید بهترین شارژرفندکی:

  • توان خروجی شارژرفندکی؛

همانطور که پیشتر بیان نمودیم، سرعت درگاه های یو‌اِس‌بی که درون بیشتر ماشین ها می یابیم رضایت بخش نمی باشد. حتی امکان دارد هنگام بهره‌گیری از گوشی برای ناوبری، میزان برق ورودی بیشتر از میزان برق مصرفی گردیده باشد و نهایتاً با همان درصد شارژ باتری به مقصد رسید یا حتی گوشی خاموش گردد. بعد در گام ابتدایی، توان و آمپر خروجی شارژرفندکی را با آداپتور پیش فرض گوشی خویش مقایسه نمایید‌. چنانچه که خروجی شارژرفندکی از آداپتور گوشی کمتر باشد، شارژ تلفن همراه شما مدّت زمان بیشتری به طول می انجامد.

خروجی ۲.۱ و یا ۲.۴ آمپر برای شارژر فندکی متداول است. ولی بعضی شارژرها از خروجی بیشتر نیز پشتیبانی می نمایند. بایستی نیاز خود را و مقدار جریان مدّنظر دستگاه خود را در نظر بی‌انگارید‌.

  • تعداد درگاه های موجود؛

اغلب شاهد حضور دو درگاه می باشیم. ولی بعضی از مدل ها چهار پورت هم عرضه می نمایند و بعضی دیگر از طراحی های غیرمعمول و البته خلاقانه بهره می گیرند. جدای از تعداد، معیار دیگری هم به چشم می خورد که بایستی آن را در نظر بی‌انگارید‌. بعضی از شارژرفندکی ها با وجود این چهار درگاه که عرضه می نمایند، تنها یک و یا دوتای آن ها از شارژ سریع و خروجی های بالا حمایت می کنند که چندان مطلوب نیست.

امیدواریم که اطلاعات موردنظر شما را در این زمینه توانسته باشیم ارائه داریم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای