تاریخ: اسفند 9, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

روش افزایش سرعت گوشی شیائومی

در حال حاضر، شیائومی را می توان از پرفروش ترین برندهای تلفن همراه معرفی نمود. از مهم ترین علل پرفروش بودن آن می توان به پیکربندی قدرتمند و همینطور قیمت مناسب آن ها اشاره کرد. حال پس از گذشت مدت زمانی که از آن گوشی ها استفاده می کنیم، ممکن است با مشکل کند شدن تلفن همراه روبرو شویم. یک سری عادت های اشتباه داریم که موجب می شوند تا عملکرد دستگاه ضعیف شود.
به عنوان مثال، نرم افزارهای موجود در گوشی را به روز نمی کنیم و یا نسبت به آپدیت نمودن سیستم عامل دستگاه خود، اقدامی نداریم. همینطور ممکن است گوشی خود را از موارد و برنامه های غیر ضروری پر کنیم. تمامی این گزینه ها می توانند عاملی در کاهش سرعت تلفن همراه شما محسوب گردند. جهت برطرف نمودن کندی دستگاه، لازم است با روش افزایش سرعت گوشی شیائومی آشنا شوید.

روش افزایش سرعت گوشی شیائومی

همانطور که می دانید، گوشی های شیائومی از سیستم عامل اندروید و همینطور رابط کاربری MIUI استفاده می کنند. پس از مدتی که از این سیستم عامل بهره می بریم، با کم شدن سرعت گوشی روبرو می شویم. همینطور شاهد کاهش عملکرد دستگاه خواهیم بود. از اصلی ترین عوامل پایین آمدن سرعت گوشی های شیائومی، نصب کردن و پاک نمودن برنامه های بی شمار، یا باز و بسته کردن آن ها است.
در واقع، این کار موجب می شود تا حافظه پنهانی که این برنامه ها دارند، بر روی دستگاه باقی بمانند. در این صورت، عملکرد دستگاه شما ضعیف و ضعیف تر خواهد شد. جهت آشنایی با روش افزایش سرعت گوشی شیائومی و همینطور رفع این مشکل، می توانید از برنامه پیش فرض خود شیائومی استفاده کنید. با استفاده از این برنامه، حافظه پنهان را پاک کنید و به روزرسانی های تلفن همراه خود را به صورت منظم انجام دهید. مشکل کند شدن دستگاه با استفاده از چند ترفند حل می شود و به این ترتیب، می توانید سرعت گوشی خود را افزایش دهید.

دلایل پایین آمدن سرعت گوشی های شیائومی

قبل از این که نسبت به رفع مشکل کم شدن سرعت گوشی خود اقدامی داشته باشید، لازم است تا با دلایل پایین آمدن سرعت گوشی های شیائومی آشنا شوید. چندین دلیل مهمی که می تواند سرعت را کاهش دهد، عبارت است از:

  • نصب برنامه های بسیار زیاد روی گوشی
  • بیش از 90 درصد از فضای ذخیره سازی اشغال شده است.
  • فایل ها به صورت ناخواسته انباشته شده اند.
  • برنامه های گوشی به روز نیستند.
  • سیستم عامل گوشی، آپدیت نشده است.
  • از لانچرها استفاده می کنید.

این موارد می توانند عاملی در کاهش سرعت گوشی شما باشند. بنابراین زمانی که با این مشکل روبرو شدید، لازم است این عوامل را بررسی کنید تا بتوانید به راحتی، این مشکل را برطرف کنید. در ادامه مواردی را بیان خواهیم کرد تا بتوانید این مشکل را رفع نمایید. البته تکرار کردن هفته ای یکبار این مراحل، می تواند عاملی باشد تا هیچ وقت با کند شدن دستگاه روبرو نشوید.

به-روز-رسانی-سیستم-عامل-تلفن-همراه-موبونیاز

بررسی به روز بودن تلفن همراه خود

اولین موردی که می تواند به شما در افزایش سرعت گوشی، کمک کند، به روزرسانی هر چیزی است که در گوشی خود دارید. به روزرسانی یک امر ساده است اما تنها تعداد کمی از افراد به دنبال آن هستند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که با به روزرسانی برنامه ها به دنبال یافتن ویژگی جدیدی از آن ها نباشید. بیشتر اوقات، به روزرسانی صرفا به منظور رفع اشکالات و بهبود عملکرد آن ها انجام می شود.
به این ترتیب، این کار می تواند در روند کارکرد تلفن همراه شما، تاثیر مستقیمی داشته باشد. در صورتی که گوشی شیائومی دارید، شاهد به روزرسانی های مداوم آن خواهید بود. حال شاید این سوال برای شما مطرح شود که از چه راهی به روزرسانی های گوشی خود را بررسی کنم؟ برای این کار لازم است به قسمت SETTING/ ABOUT PHONE/ SYSTEM UPDATES مراجعه نمایید.
در این مرحله باید بر روی بررسی به روزرسانی ها کلیک کرده، اگر با پیام هیچ به روزرسانی در دسترس نیست، روبرو شدید، بیانگر آن است که MIUI دستگاه شما آپدیت شده است. اما اگر آپدیت جدید همراه با میزان حجم آن را نمایش می دهد، بر روی گزینه DOWNLOAD UPDATE کلیک نمایید تا تمامی به روزرسانی های نرم افزاری انجام شوند.

پاک کردن حافظه کش گوشی شیائومی-موبونیاز

پاک کردن حافظه پنهان CACHE در گوشی

داده های ذخیره شده شامل تصاویر، اسکریپت ها و همینطور فایل های چندرسانه ای هستند. بعد از این که برای اولین بار آن ها را باز کنید و یا از سایتی بازدید کنید، در دستگاه شما ذخیره می شوند. در نهایت، از این داده ها جهت بارگیری سریع اطلاعات مرتبط با برنامه و یا وبسایت در بازدیدهای مجدد، استفاده می کند. حافظه پنهان همان اطلاعات کمی را شامل می شوند که تمامی برنامه ها و همینطور مروگر وب شما جهت افزایش سرعت عملکرد خود، از آن استفاده می کند.
پس از چند ماه که از استفاده شما از گوشی می گذرد، می توانید پرونده های موقت زیادی را در گوشی خود مشاهده کنید که هیچ کارایی برای شما ندارند. تنها نوع عملکرد گوشی شما را تحت تاثیر قرار می دهند. پس می توانید با پاک نمودن حافظه پنهان گوشی خود، به طور قابل توجهی، سرعت آن را افزایش دهید.
برنامه های بسیاری هستند که می توانید با کمک آن ها، این حافظه پنهان را پاک کنید. برنامه هایی که به صورت کامل، این وظیفه را انجام می دهند. توصیه ما به شما این است که حداقل، هفته ای یک بار حافظه پنهان تلفن همراه خود را پاک کنید.

بستن-برنامه-باز-در-شیائومی-موبونیاز

بستن برنامه ها بعد از استفاده و راه اندازی مجدد دستگاه

از دیگر روش های افزایش سرعت گوشی، این است که برنامه های استفاده شده را ببندید. با باز ماندن برنامه ها، علاوه بر اشغال فضای رام، باتری گوشی هم مصرف زیادی را تجربه خواهد کرد. همچنین گوشی های شیائومی خود را به صورت مرتب، راه اندازی مجدد کنید. این کار، از ساده ترین و سریع ترین روش هایی است که می توانید، سرعت گوشی خود را بالاتر ببرید. با راه اندازی مجدد، حافظه پنهان پاک می شود.
همینطور برنامه های غیرضروری در پس زمینه بسته شده و دیگر حافظه ای را اشغال نخواهند کرد. جهت انجام این کار، تنها باید دکمه روشن خاموش آن را مدتی نگه دارید و سپس گزینه REBOOT را انتخاب کرده و OK را بزنید. رعایت کردن تمامی مواردی که به آن اشاره نمودیم، می تواند به شما در دارا بودن یک گوشی با سرعت مناسب، کمک شایانی نماید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای