تاریخ: سپتامبر 19, 2022 دیدگاه: بدون دیدگاه

راه های تقویت صدا در هندزفری

در طی مقاله امروز تمامی راه های تقویت صدا در هندزفری گوشی را خواهیم دید. در هر دستگاه اعم از پی ، اندروید یا آیفون ، از جمله ویژگی های اساسی و مهم، کنترل صدا، چه در هنگام استفاده از بلندگو و چه زمانی که صدا از طریق هندزفری پخش می شود، وجود دارد. در بیشتر شرایط، ابزارهای استاندارد برای کنترل صدا بیش از حد کافی هستند، اما گاهی اوقات ممکن است ابزارهای اضافی مورد نیاز باشد.

برنامه هایی برای تقویت صدای هندزفری

در میان مجموعه عظیمی از برنامه های اندروید، اکنون برنامه های زیادی وجود دارد که با هدف گسترش ابزارهای استاندارد کنترل صدا در گوشی های هوشمند، در نتیجه تقویت صدا انجام می شود. در بیشتر موارد، آنها به شما امکان می دهند تنظیمات جداگانه ای را برای بلندگو و هدست تنظیم کنید و استفاده از آنها را آسان تر می کند.

علاوه بر این، می‌توانید از حالت‌های صوتی میان‌افزار مانند AINUR استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد به همان اثر افزایش صدا و گاهی حتی بیشتر از آن دست پیدا کنید. این روش باید به طور جداگانه در نظر گرفته شود، زیرا شامل سیستم عامل تلفن است که می تواند منجر به مشکلات شود. همچنین همه گوشی ها با چنین نرم افزارهایی سازگار نیستند.

برنامه هایی برای تقویت صدای هندزفری-moboniaz.com

 تقویت کننده هندزفری

از آنجایی که هندزفری وسیله ای است که از طریق یک کانکتور مخصوص به گوشی متصل می شود، صدا را می توان مستقیماً در مرحله اتصال تقویت کرد. برای این کار تقویت کننده های خارجی ویژه ای وجود دارد که می توانید آنها را در یک فروشگاه ویژه خریداری کنید. فرآیند اتصال به خودی خود به اتصال دستگاه Android و هدفون سیمی خلاصه می شود و معمولاً نیازی به بررسی جداگانه ندارد.

ناگفته نماند عملکرد کنترل صدا در برخی از مدل های هندزفری، با یک دکمه جداگانه که در محل اتصال کانال های چپ و راست قرار دارد. علاوه بر این، هدفون‌های بلوتوث اغلب یک گزینه فرمان صوتی را ارائه می‌دهند که روند تقویت را ساده‌تر می‌کند.همانطور که قبلاً گفتیم، به طور پیش فرض، هر گوشی هوشمند اندرویدی یک سری ابزار برای کنترل حجم صدا از طریق اسپیکر و هندزفری دارد. برای این منظور معمولاً کافی است از دکمه های مخصوص روی بدنه گوشی یا پنل دسترسی سریع استفاده کنید.

به عنوان یک روش کمکی، ارزش توجه به یکی دیگر از ویژگی های استاندارد، استفاده از منوی مهندسی است. به دلایل امنیتی، این بخش از تنظیمات به طور پیش فرض از صاحب گوشی پنهان است، اما بسته به مدل می توان آن را به طور خاص باز کرد. اینجاست که می‌توانید میزان صدای گوشی هوشمند را بسیار بالاتر از سطح اولیه تنظیم کنید، اما به خاطر داشته باشید که تقریباً به طور قطع بر کیفیت تأثیر می‌گذارد.

صدا را از طریق تنظیمات صدا تنظیم کنید

در حالی که اطلاعات سخت افزاری در مورد گوشی های هوشمند، مانند سرعت پردازنده یا کیفیت دوربین را می توان به راحتی پیدا کرد، اطلاعات مربوط به تجهیزات صوتی معمولاً نادر است. اگر کیفیت صدای هندزفری شما راضی کننده نیست، ابتدا باید نگاهی به تنظیمات صدا بیاندازید. کاربران اندروید منو را در زیر «Sound & Notification»، «Tones» و عناوین مشابه پیدا می‌کنند که می‌تواند از سازنده‌ای به سازنده دیگر متفاوت باشد. کاربران آیفون می توانند با کلیک بر روی دکمه هوم در زیر “Menu” و “EQ” تنظیمات را بیابند

صدا را از طریق تنظیمات صدا تنظیم کنید-moboniaz.com

اکولایزر را به درستی تنظیم کنید

اکولایزر یک فیلتر الکترونیکی است که به شما امکان می دهد موسیقی را دقیقاً همانطور که می خواهید شخصی سازی کنید. می توانید از آن برای بالا و پایین کردن بیس، تنظیم ریورب، تغییر گام و موارد دیگر استفاده کنید. در بسیاری از تلفن های هوشمند اندرویدی، تنظیمات اکولایزر را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد.

از سوی دیگر، با iOS، هیچ اکولایزر در دسترس نیست، در عوض شما فقط از پیش تنظیماتی را در اینجا خواهید یافت که بر اساس ژانر موسیقی و صدا هستند. برای مثال، اگر «راک» یا «پاپ» را انتخاب کنید، iOS به طور خودکار تنظیمات صدا را برای ژانر انتخاب شده بهینه می‌کند. صداهای گیتار در موسیقی راک و ضربات پس‌زمینه در موسیقی پاپ بهتر ظاهر می‌شوند. فقط کمی آزمایش کنید تا تنظیماتی را که دوست دارید پیدا کنید. صدای پخش شده از هندزفری تقویت شود.

نتیجه:

ما تعداد زیادی راه های تقویت صدا در هندزفری گوشی را بدون توجه به نسخه سیستم عامل و مدل گوشی هوشمند معرفی کرده ایم . برای به دست آوردن بهترین اثر، می توانید روش ها را با یکدیگر ترکیب کنید، اما همیشه سطح کیفیت را زیر نظر داشته باشید و آسیب های احتمالی هندفری خود را در سطح صدای مشخصی به خاطر بسپارید. خوشحالیم که توانستیم به شما در حل مشکلتان کمک کنیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای