تاریخ: اسفند 22, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

راهنمای استفاده از مایکروفر شیائومی

شیائومی توانسته است، محصولات گوناگونی را در کیفیت فوق العاده عالی تولید نماید. در میان انواع محصولات شیائومی که جزو لوازم خانگی هوشمند شیائومی، می توانیم به مایکروفر شیائومی این برند اشاره کنیم. محصولی باکیفیت در عین این که کاملا مقرون به صرفه هم می باشد. برخورداری از پنل های لمسی، قدرت های متفاوت و همینطور برنامه های پخت متنوع، همگی کاربرد این محصول را بیشتر می کند. راهنمای استفاده از مایکروفر شیائومی به شما کمک می کند تا از این محصول، نهایت استفاده را داشته باشید. در واقع با دانستن ویژگی ها و امکانات این محصول، همچنین اطلاع از نحوه کار با دستگاه فوق، می توانید به خوبی از ویژگی های آن بهره مند شوید و مشکلی از هیچ نظر برای شما به وجود نخواهد آمد.

امکانات و راهنمای استفاده از مایکروفر شیائومی

برای این که بتوانید نسبت به راه اندازی مایکروفر شیائومی اقدامی داشته باشید، لازم است تا دکمه پاور آن را فشار دهید. در این صورت مایکروفر روشن می شود و امکان انتخاب برنامه های پخت متعدد در آن را خواهید داشت. با قرار دادن غذا در مایکروفر، می توانید از برنامه های متفاوتی که برای این دستگاه در نظر گرفته اند، استفاده کنید و نسبت به پخت غذا، اقدام نمایید.
داغ کردن غذا، پخت و یا حتی گریل کردن آن از طریق مایکروفرهای شیائومی امکان پذیر است. با استفاده از دکمه تایمر و ولوم، زمانی که برای پخت غذا نیاز دارید را مشخص کنید. سپس با فشردن دکمه استارت، دستگاه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. قسمت های متفاوتی در این مایکروفرها وجود دارد که می توانید از آن ها نهایت استفاده را داشته باشید.

مایکرفرهای شیائومی امکاناتی نظیر موارد ذیل را دارا هستند:

 1. یخ زدایی
 2. گریل کردن
 3. بخارپز
 4. امکان ایجاد دستور پخت مجزا و ذخیره آن
 5. پخت ترکیبی در گریل و مایکرویو نمودن
 6. وجود برنامه های پخت متعدد
 7. آماده سازی مواردی همچون پاپ کورن در برخی از مدل های مایکروفر شیائومی

مایکروفر-شیائومی-موبونیاز

کاربرد دکمه ها و برنامه های مایکروفر شیائومی

بر روی تمامی مایکروفرهای موجود در بازار، می توانید دکمه هایی را مشاهده کنید که برنامه های متعدد پخت را در اختیار شما قرار می دهند. با توجه به نوع و مدل مایکروفر، ممکن است عملکردهای متفاوتی را از آن ها مشاهده کنید. به طور معمول، شما شاهد وجود یک صفحه در مایکروفر هستید که بر روی آن، دکمه هایی تعبیه شده است.
دکمه های موجود در مایکروفرهای شیائومی به شرح ذیل هستند:

 1. POWER که به شما قدرت می دهد تا بتوانید توان خروجی مایکروفر را برای پخت و پزهای متنوع آن تنظیم نمایید.
 2. با استفاده از دکمه TIME می توانید زمان پخت و پز غذا را مشخص کنید.
 3. دکمه های START و STOP نیز به شما در روشن کردن و توقف این دستگاه کمک می کند.
 4. AUTO COOK به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی جهت پخت غذاهای متنوعی از برنامه های پختی استفاده کنید که از قبل تنظیم شده اند.
 5. DEFROST یا یخ زدایی که کمک می کند تا بتوانید مواد غذایی که یخ هستند را زودتر مورد یخ زدایی قرار دهید.
 6. TIMER که با استفاده از آن می توانید زمانی را جهت پخت و پز خود تنظیم کنید.
 7. قفل کودک که با کمک آن می توانید به راحتی تمامی فعالیت های مایکروفر را قطع کنید تا کودک نتواند آن ها را فعال نماید.
 8. GRILL که از آن جهت برشته نمودن غذا استفاده می شود.
 9. MICRO که مراحل پخت مواد غذایی با برنامه های پیش فرض انجام می گیرد.
 10. CONVECTION که به صورت همزمان از دو برنامه گریل و ماکروفر استفاده می شود.
 11. نوشیدنی که می توان با کمک آن نوشیدنی های موجود را گرم کرد.
 12. سبزیجات که عملیات پخت هر نوع سبزیجاتی با این برنامه ممکن است بدون این که از مواد مغذی آن چیزی کم شود.
 13. ماهی که با برنامه ای که دارد، می توانید آن را بدون خشک شدن بپزید.

این دکمه ها تنها چند نمونه از دکمه هایی است که بر روی مایکروفرهای شیائومی وجود دارد. بنابراین ممکن است با تغییر مدل آن، تعداد این دکمه ها هم تغییر کنند و کم و زیاد شوند. مراجعه به دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر شیائومی، می تواند به شما کمک کند تا با روش کار آن محصول، راحت تر آشنا شوید.

چه ظروفی را در مایکروفر شیائومی قرار دهیم؟

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمد باشد که چه نوع ظروفی را می توان در مایکروفر قرار داد. لازم است بدانید که امکان قرار دادن هر نوع ظرفی در این وسیله کاربردی، میسر نیست. اگر ظروفی نامناسب را در مایکروفر قرار دهید، علاوه بر این که سلامت خود مایکروفر به خطر می افتد، می تواند در سلامتی خود شما هم موثر باشد. به این ترتیب، به بیان جنس ظروفی می پردازیم که می توانید آن را داخل مایکروفر شیائومی قرار دهید:

 1. ظروف سیلیکونی
 2. آرکوپال ها
 3. آلومینیوم های نازک
 4. ظروف پیرکس و یا شیشه ای
 5. ظروف مخصوص مایکروفر

در هنگام استفاده از مایکروفر، لازم است از قرار دادن ظروفی که دسته های فلزی دارند، قالب های فلزی مخصوص کیک، قالب های مقوایی و فوم، ظروفی که لبه های طلایی و همینطور نقره ای دارند، جدا بپرهیزید. زیرا این ظروف می توانند عاملی در ایجاد جرقه باشند که فوق العاده خطرناک است و می تواند آتش سوزی در پی داشته باشد.
برخی از ظروف شیشه ای هستند که مقاومت پایینی دارند و نباید آن ها را در معرض حرارت این چنینی قرار دهید زیرا موجب می شود که ظرف مورد نظر از هم متلاشی شود. همینطور برخی از ظروف پلاستیکی هستند که با افزایش دما، ممکن است آب شود و مشکلاتی این چنینی برای شما به همراه داشته باشد. با توجه به اطلاعاتی که در بالا بیان کردیم، لازم است تا از ظروف مخصوصی برای این کار استفاده کنید تا مشکلاتی که نام بردیم، برای شما به وجود نیایند. هرچه این موارد را بیشتر رعایت کنید، نتیجه ای که دریافت می دارید، بهتر خواهد بود و از کارایی بی نظیر مایکروفر خود نهایت لذت را می برید. بنابراین از ظروفی استفاده کنید که قابلیت استفاده در مایکروفر را دارند و مشکلی شما را تهدید نمی کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای