تاریخ: مهر 24, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

دلایل استفاده از دستگاه بخور

هر فردی در زمان استفاده از دستگاه بخور، دلایل خاص خود را دارد و ممکن است نظرات و اهداف یک فرد با دیگری متفاوت باشد. لازم است بدانید که استفاده از دستگاه بخور می تواند بر اساس چندین دلیل، مفید باشد. از مهم ترین علل استفاده از دستگاه بخور، می توانیم به موارد ذیل اشاره ای داشته باشیم که عبارتند از:

 1. تمیز کردن هوا: دستگاه بخور توانایی حذف نمودن ذرات معلق درهوا را دارد و به این ترتیب می تواند، هوایی سالمتر و در عین حال تمیزتری را جهت تنفس ارائه دهد.
 2. ایجاد رطوبت مناسب: مشکل فضاهایی که رطوبت کمی دارند و کمی خشک هستند را می توان با کمک این دستگاه تا حدودی برطرف کرد.
 3. کاهش تمامی علائم التهابی: افرادی که با آسم و آلرژی روبرو هستند با استفاده از دستگاه بخور تمامی این علائم را کاهش خواهند داد. پس می توانند تنفس بهتری داشته باشند.
 4. آرامش بیشتر و استراحت مناسب تر: با استفاده از دستگاه بخور، می توانید خواب بهتری را در طول شب تجربه کنید. استفاده از دستگاه بخور برای افراد همره با سرفه های شبانه و خشکل حلق بسیار مناسب است.

با وجود تمامی موارد و ویژگی هایی که برای دستگاه بخور بیان کردیم، بهترین کار این است که قبل از خرید دستگاه مورد نظر، با پزشک خود مشورت کنید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که آیا استفاده از آن دستگاه برای شما مفید خواهد بود و می تواند مشکل شما را از بین ببرد یا خیر!

انواع دستگاه بخور

اگر بخواهیم در حالت کلی راجع به دستگاه های بخور صحبت کنیم، باید بدانید که دو نوع دستگاه بخور وجود دارد. دستگاه بخور سرد و دستگاه بخور گرم هستند که یک هدف کلی دارند. این هدف می تواند شامل به وجود آمدن رطوبت لازم و همینطور مطبوع در هوا شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که معمولا از دستگاه بخور سرد، در فصول گرم سال استفاده می کنند.
در حالی که دستگاه بخور گرم مخصوص زمان هایی است که هوا سرد است. البته در این میان، دستگاه هایی هستند که هر دو مورد بخور گرم و سرد را با هم دارند. به این ترتیب هم بخور گرم تولید می کنند هم می توانند نسبت به تولید بخور سرد اقدامی داشته باشند. شما نیز با توجه به شرایط و موقعیتی که در آن قرار دارید، یکی از انواع این دستگاه را انتخاب کرده و می توانید آن را خریداری کنید. دقت کنید که در این رابطه انتخاب درستی داشته باشید تا دستگاه از کارایی لازم برای شما برخوردار باشد.

آیا دستگاه بخور برای درمان خوب است

پاسخ به این سوال، مثبت است و دستگاه بخور می تواند برای درمان برخی از مشکلات تنفسی، فوق العاده مفید باشد. این نوع از دستگاه ها می توانند با تولید بخار، تنفس را آسان تر کنند و تمامی علائم مرتبط با بیماری های تنفسی را کاهش دهند. به عنوان مثال در تمامی بیماری های زیر، می توان از این دستگاه، نهایت استفاده را نمود. این موارد استفاده عبارتند از:

 • آسم: زمانی که از دستگاه بخور استفاده می کنید، می توانید تنفس را برای خود اسان تر کنید و همینطور تمامی علائم مرتبط با آسم را هم کاهش دهید.
 • برونشیت: بخار آب موجود کمک خواهد کرد تا مخاطی که داخل مجرای تنفسی قرار دارد از آن خارج شده و به این ترتیب، تنفس راحت تری را پیش رو خواهیم داشت.
 • رفع عفونت های تنفسی: بخار آب این توانایی را دارد تا تمامی علائم عفونت های تنفسی همچون گلودرد یا سرفه را کاهش دهد.
 • کاهش آلرژی های تنفسی: با استفاده از دستگاه بخور، می توانید در مقابل آلرژی های تنفسی مقاومت کنید و تنفس راحت تری داشته باشید.

باز هم بیان می کنیم که قبل از خرید دستگاه بخور، با یک پزشک مشورت کنید تا بهترین نوع دستگاه را بر اساس کارایی که از آن انتظار دارید، به شما پیشنهاد دهد. حتی دستورالعمل های خاص را جهت استفاده صحیح از دستگاه بخور درخواست دهید تا شما را راهنمایی کنند.

بهترین مدل دستگاه بخور شیائومی

لازم است بدانید که شیائومی یکی از برندهای فوق العاده معروف و محبوب است که توانسته است پیشرفت زیادی در زمینه تکنولوژی داشته باشد. شیائومی در زمینه تمامی محصولات و تکنولوژی ها دستی دارد و توانسته است، تولیدات گسترده ای را در معرض نمایش قرار دهد. نکته ای که باید در زمان خرید دستگاه بخور به آن توجه کنید، ویژگی ها و مشخصاتی است که برای این دستگاه بیان می شود.
همچنین بهترین کار، شنیدن نظرات و بررسی هایی است که افراد گوناگون بر روی دستگاه های مورد نظر داشتند. به این ترتیب می توانید، یک دستگاهی را خریداری کنید که بهترین امکانات و عملکرد را برای شما به همراه دارد. DEERMA یکی از زیرمجموعه های کمپانی شیائومی است که در زمینه تولید انواع دستگاه بخور فعالیت می کند. دستگاه های تولیدی توسط این مجموعه می تواند به خوبی تمامی نیازهای شما را تحت پوشش قرار دهد و ویژگی های بی نظیری دارا هستند. شما نیز می توانید به ویزگی و مشخصات هریک از دستگاه های این برند توجه کنید تا بهترین مدل دستگاه بخور شیائومی را انتخاب و خریداری کنید.

دلایل استفاده از دستگاه بخور در خانه

استفاده از دستگاه بخور، می تواند در هر محیطی صورت بگیرد. بنابراین فرق آن چنانی ندارد که شما کدام مدل از دستگاه های بخور شیائومی را برای خود انتخاب می کنید. البته نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، ابعاد دستگاه و نوع طراحی آن، همینطور میزان بخور خارج شده از دستگاه است. پس در زمان خرید دقت کنید که کدام دستگاه، بهتر می تواند تمامی نیازهای شما را تحت پوشش خود قرار دهد.
قبل از خرید، دقت کنید که قرار است این دستگاه را در چه قسمتی از منزل خود قرار دهید. همچنین این را نیز مورد بررسی قرار دهید که دستگاه به چه طریقی می تواند، بخوردهی بهتری داشته باشد و توجه به تمامی این موارد دارای اهمیت است. دستگاه هایی که سایز بسیار کوچکی دارند، بدون شک برای یک خانه مناسب نخواهند بود بلکه شاید تنها بتوانند پاسخگوی نیازهای یک اتاق باشند. یا دستگاه های خیلی بزرگ هم شاید برای افراد گزینه مناسبی نباشد. پس با توجه به نوع نیاز خود، خرید خوبی را رقم بزنید.
دو مدل از دستگاه های بخور شیائومی هستند که علاوه بر دارا بودن ویژگی های مناسب، قیمت خوبی هم دارند. پس می توانند از گزینه های شما جهت خرید دستگاه بخور محسوب شوند. دستگاه بخور و رطوبت ساز هوا مدل DEERMA F600 که طراحی جذابی دارد و پاسخگوی تمامی نیازهای شما خواهد بود. همچنین دستگاه بخور و رطوبت ساز هوا مدل DEERMA F325 که مخزنی 5 لیتری دارد و می تواند در تمام طول شبانه روز را پاسخگوی شما باشد.

دلایل استفاده از دستگاه بخور در محل کار

در این میان افرادی هستند که برای محل کار خود به دنبال یک دستگاه بخور شیائومی مناسب می گردند. این که در محل کار، قصد چه نوع استفاده ای از این دستگاه را دارید، دارای اهمیت بالایی است. به این معنا که تنها تمایل دارید تا دستگاه بخوری در آن محیط وجود داشته باشد و کارایی لازم را داشته باشد یا این که مایل هستید از آن دستگاه، استفاده ابزاری داشته باشید. به عنوان مثال برخی از آرایشگاه ها، از این دستگاه به عنوان یک لاین مجزا جهت رطوبت دهی به پوست و غیره بهره می برند.
بنابراین ابتدا به نیازسنجی خود بپردازید تا انتخاب درستی را رقم بزنید. به ابعاد دستگاه نهایت توجه داشته باشید زیرا اگر قرار است خاصیت درمانی برای پوست را هم داشته باشد، باید ابعاد کوچک تر و مناسب تری داشته باشد. در صورتی که استفاده از دستگاه به منظور ایجاد رطوبت در هوا، ابعاد خاصی نمی خواهد. پیشنهادی که برای شما داریم، مشاهده ویژگی ها و مشخصات دستگاه بخور DEERMA مدل F301 است که می تواند توجه هر کاربری را به خود جلب نماید. همینطور دستگاه بخور و رطوبت ساز هوا مدل DEERMA RZ300 هم کارایی لازم را دارا می باشد.

دستگاه بخور سرد برای چه کاری است

همانطور که می دانید، از دستگاه بخور سرد به منظور تولید بخار سرد بهره می برند. از این نوع دستگاه ها عمدتا به منظور افزایش میزان رطوبت هوا و همینطور بهبود کیفیت تنفس در محیط هایی که خشک و گرم هستند، بهره می برند. دقت کنید که استفاده از دستگاه بخور سرد می تواند فوق العاده مفید باشد و موارد ذیل را می توانیم نام ببریم که عبارتند از:

 1. تسریع در بهبود علائم بیماری های تنفسی همچون سرفه، برونشیت، آسم و آلرژی های تنفسی که با کمک دستگاه فوق، تنفس راحت تری رقم می خورد و التهابات و تحریک پذیری های مجرای تنفسی هم کاهش پیدا خواهند کرد.
 2. کاهش هر نوع خشکی در گلو و حلق که بخور سرد، آن رطوبت لازم را به هوا می دهد تا گلو و حلق دچار خشکی نشود.
 3. بهبود مشکلات پوستی افراد که خشکی، خارش، آفتاب سوختگی و تمامی التهابات پوستی را به راحتی رفع می کند.
 4. افزایش کیفیت خواب با وجود افزایش رطوبت موجود در هوای اتاق اتفاق می افتد.

یک نکته مهم در رابطه با استفاده از دستگاه بخور سرد وجود دارد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. دستگاه بخور سرد ممکن است برای برخی افرادی که مشکلات تنفسی همچون آسم دارند، ممنوع باشد و حتی اثری نداشته باشد. قبل از خرید و استفاده از این نوع دستگاه ها، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا دستگاه مربوطه از اثرگذاری مناسبی برخوردار است یا خیر!

دستگاه بخور گرم برای چه کاری است

در رابطه با دستگاه بخور گرم هم باید بدانید که یک دستگاه در زمینه تولید بخار گرم است. معمولا بیماری های تنفسی همچون سرفه، برونشیت، آلرژی های تنفسی گوناگون و آسم را بهبود می بخشند. بنابراین التهابات مجرای تنفسی را کاهش می دهد و به این ترتیب، تنفس راحت تری را برای افراد گوناگون رقم خواهد زد. معمولا در روزهای سرد سال از این دستگاه استفاده بیشتری می کنند و کارایی بیشتری را از آن شاهد خواهیم بود.
البته نکته ای که در مورد بخور گرم وجود دارد، این است که لزوما برای هر بیماری مناسب نیست. پس قبل از این که از آن استفاده کنید، مطمئن شوید که علائم بیماری شما را کاهش می دهد. زیرا گاهی اوقات مشاهده شده است که خود این نوع از دستگاه ها، بیماری افراد را تشدید کردند. پس به این موارد توجه داشته باشید تا دچار مشکل خاصی نشوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای