تاریخ: اردیبهشت 18, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

تفاوت هدفون، هدست، هندزفری و ایرفون

لوازم جانبی متعددی برای گوشی تلفن همراه ساخته شده است، اما یک سری از آن ها بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشند. موبایل کاملا جای دستگاه ضبط صوت را گرفته است، تمامی موسیقی در این دستگاه جادویی ذخیره می شود. هدفون، هندزفری، هدست و ایرفون از زمانی که راهی بازار شده اند، هر کسی را مغلوب خود ساخته اند. بدون استفاده از این دستگاه ها شنیدن موسیقی لذتی نخواهد داشت. با وجود این که هدف استفاده از این دستگاه ها یکی می باشد، اما در جزئیات تفاوت هایی با هم دیگر دارند. در این مبحث تفاوت هدفون، هدست، هندزفری و ایرفون را بیان می کنیم. اگر این بلند گو های کوچک و حرفه ای برایتان جذاب است، در این مبحث همراه ما باشید.

هدفون چیست؟

هدفون یکی از مجموعه ی 4 تفنگدار می باشد که برای لذت بردن از موسیقی ساخته شده است. از بدو تولد تا بلوغ این دستگاه دچار تغییرات زیادی شده است. اما شکل ظاهری آن هم چنان مثل قبل است. هدفون به معنای گوشی سر می باشد. هدفون ها از دو نیم کره تشکیل می شوند که به واسطه ی یک نیم دایره به همدیگر متصل می شوند. درون نیم کره ها بلند گو های کوچکی تعبیه شده است که صدا های موسیقی را با وضوح مناسبی پخش می کنند. هدفون به واسطه ی سیم های بلندی به دستگاه کامپوتر و گوشی تلفن همراه متصل می شود.

هدست چیست؟

پس از مدتی که هدفون ها اختراع شدند و از آن ها استقبال زیادی در بازار شد. طراحان نسخه ی جدید از هدفون را طراحی کردند، که بدون سیم و از طریق بلوتوث به دستگاه متصل می شود. در واقع هدست همان هدفون است که جراحی زیبایی انجام داده و سیم های خود را جدا کرده است. J کیفیت صا در هدست بالا تر از هدفون بوده و معایب دستگاه قبلی کاملا برطرف شده است. اما در شکل ظاهری هدفون تغییری ایجاد نشده چرا که هر دو هدفون و هدست از نظر سایز و اندازه به یک شکل می باشند. قابلیت خاص هدست ها این است که سوکت شارژر آن ها مطابق سوکت گوشی است و به راحتی شارژ می شود.

تعریف هندزفری

در ادامه ی مبحث تفاوت هدفون، هدست، هندزفری و ایرفون یک وسیله ی جانبی بسیار محبوب، یعنی هندزفری را تعریف می کنیم. هندزفری از بلند گو های بسیار کوچکی ساخته است، از لحاظ اندازه یک دهم هدفون هم نیست. بلند گو های هندزفری نیز به شکل نیم کره می باشد که دقیقا درون گوش قرار گرفته و در اثر حرکت نیز نمی افتد. دو گوش هندزفری به واسطه ی سیم های طولانی به هم دیگر وصل می شوند و ا طریف یک ورودی راهی سوکت هندزفری موجود در گوشی خواهند شد. یکی از قطعات لازم در موبایل سوکت هندزفری می باشد. هنزفری با وجوئ کوچکی معایب کمتری داشته و به راحتی قابل حمل و جا به جایی است. نیازی هم به شارژ کردن ندارد.

تعریف ایرفون

پس از هندزفری، ساخت وسایل جانبی صوتی بسیار جذاب تر شد. ایرفون نیز مانند هدست یک نسخه ی تغییر یافته از هندزفری می باشد. تمامی سیم های هندزفری از او جدا شده و ظاهری جدید پیدا کرده است. ایرفون مانند هنزفری از دو گوشی کروی شکل تشگیل شده است که هیچ گونه سیمی ندارند و به واسطه ی بلوتوث به دستگاه متصل می شوند. ایرفون نیاز به شارژ داشته و پس از چند ساعت بارتی خود را از دست می دهد. از لحاظ اندازه بسیار کوچک بوده، اما قابلیت های بسیار خوبی دارد. یک نمونه دیگر از ایرفون وجود دارد که تنها چند سانتی متر سیم دارد، نه شبیه هنرفری است نه نمونه ی مذکور ایرفون،این نمونه نیز نیاز به شارژ داشته و مانند گوشی شارژ خواهد شد.

تمامی این دستگاه ها، صدا را بسیار خوب و با کیفیت پخش می کنند، پس از برقراری تماس، می توان به مکالمه با آن ها ادامه داد.

کلام پایانی 

تفاوت هدفون، هدست، هندزفری و ایرفون بسیار ساده است، هدفون و هنزفری زوتر تولید شدند و سپس هدست و ایرفون با قابلیت های بهتری ساخته شدند. اما هم چنان هندزفری طرفداران خاص خودش را دارد و در بازار به عنوان یک محصول جذاب خرید و فروش می شود. تفاوت این محصولات بیشتر در شکل ظاهری شان می باشد و گرنه در کارایی و عملکرد هر  تفنگدار شبیه به همدیگر می باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای