تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند

موج تکنولوژی به حدی در زندگی توسعه یافته است که می توان ریشه های آن را در هر بخش از زندگی مشاهده نمود. ساعت های هوشمند و مچ بند های هوشمند نیز بخشی از این تکنولوژی می باشد. ساعت های که در گذشته در قالب کلاسیک و آنالوگ بوده امروزه به یک وسیله همه کاره تبدیل شده است. ساعت های هوشمند و مچ بند هوشمند با قابلیت های همچون نمایش پیام و اعلان ها، ضربان قلب، کیفیت خواب و… تنها قسمتی از این قابلیت ها می باشد. در کنار این موارد بهره مندی از صفحه نمایش هوشمند را نیز می توان در زمره این قابلیت ها جای داد. در حقیقت در یک کلام این دو ابزار کاربردی به یک اکسسوری جذاب تبدیل شده که تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند. قبل از خرید ساعت هوشمند و یا مچ بند هوشمند بهتر است اولویت و نیاز های خود را مشخص نمایید تا خریدی بهینه داشته باشید.  با همین پیش نیاز در رابطه با ساعت هوشمند به سراغ موضوع اصلی مقاله (تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند) خواهیم رفت.

نگاهی به ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

هر دو این گجت ها بر روی مچ دست قرار می گیرند در نتیجه طبیعی است که بسیار شبیه هم باشند. چنانچه که ساعت هوشمند و یا مچ بند هوشمند استفاده کرده باشید و یا آنها را مشاهده کرده باشید و در رابطه با آن ها در اینترنت جستجو کرده باشید به خوبی به قابلیت های یکسان و شباهت های آن پی برده اید. برای مثال امکاناتی در رابطه با سلامت بدن در اختیارتان قرار می دهد، پیام، تماس و… تنها بخشی از قابلیت های این دو ابزار می باشد. همچنین به سهولت به گوشی هوشمند متصل شده و این مورد را می توان بهترین قابلیت ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند دانست. عمده ترین و اصلی ترین تفاوت این گجت ها در اندازه صفحه نمایش و دیگر ویژگی های آن ها دانست.

نگاهی به ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

وارسی عملکرد ساعت هوشمند با مچ بند هوشمند

از دیگر تفاوت های که می توان در رابطه با ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند نام برد عملکرد این دو گجت می باشد. برای مثال می توان به پشتیبانی از سیستم عامل اشاره نمود که سبب می شود کاربری روان تر صورت گیرد. شما با بکارگیری ساعت هوشمند به سهولت می توانید همانند یک گوشی هوشمند پیام ها و اعلانات واتساپ را به شیوه مستقیم مشاهده نمایید. علاوه بر این اگر ساعت هوشمندی را تهیه کرده اید که امکان استفاده از سیم کارت را دارد به آسانی می توانید تماس بگیرید. همچنین برخی از مدل های ساعت هوشمند مجهز به بلندگو بوده که در ورزش های صبحگاهی بهترین قابلیت می باشد. به دلیل صفحه نمایش بزرگ اعلان ها بر روی نمایشگر ساعت هوشمند بهتر به نمایش در می آید.

*** ساعت های هوشمند و مچ بند های هوشمند به کمک بلوتوث به ابزار های هوشمند متصل می گردند. ولیکن با این وجود تفاوت های با یک دیگر دارند و این مسئله به سیستم عامل اسمارت واچ بر می گردد. برای مثال برند اپل ساعت های هوشمندی را تولید و روانه بازار نموده است که فقط قابلیت اتصال به گوشی های همین برند را دارد.

وارسی تفاوت اندازه نمایشگر ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

در حالت کلی با وارسی ساعت های هوشمند و مچ بند می توان پی برد که ساعت های هوشمند در ابعاد بزرگتری در مقایسه با ساعت هوشمند به بازار ارائه می شوند. به این صورت که ساعت های هوشمند دارای ابعاد یک تا سه اینچ هستند در حالی که مچ بند دارای ابعاد صفر تا یک اینچ می باشند. در کنار این موارد ساعت های هوشمند دارای صفحه نمایش لمسی بوده از سوی دیگر در مچ بند هوشمند یک دکمه فیزیکی قرار داده شده است و تنها بعضی از مچ بند هوشمند از قابلیت صفحه نمایش بهره برده است. تمامی ساعت های هوشمند برخوردار از صفحه نمایش رنگی می باشند ولیکن بیشتر مچ بند های هوشمند دارای صفحه نمایش تک رنگ و ساده می باشد.

وارسی تفاوت اندازه نمایشگر ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

ساعت هوشمند را بخریم و یا موچ بند هوشمند را؟

به احتمال بسیار اگر تا به اینجای مقالعه را مطالعه کرده باشید این سوال برای شما پیش آنده اسست که خرید کدام گجت مناسب می باشد؟ مچ بند های هوشمند بیشتر برای فعالیت های همچون دویدن، پیاده روی و تناسب اندام یک گزینه مناسب می باشد و به همین دلیل است که بند های پلاستیکی برای آن در نظر گرفته شده است. ساعت های هوشمند برای جلسات و رویداد های مهم مناسب بوده که امکانات بسیاری به همراه دارد.

کلام پایانی

در نهایت با مطالعه این مقاله از موبونیاز می توان پی برد که ساعت های هوشمند تمامی قابلیت های مچ بند هوشمند را در خود جای داده است. ولیکن اگر به دنبال یک گزینه اقتصادی هستید مچ بند های هوشمند گزینه بهتری برای شما خواهد بود. این گجت علاوه بر اینکه تنوع بالای دارند و به خوبی با استایل های مختلف هماهنگ می شوند از طول عمر بالاتری نیز برخوردار می باشند.

کلام پایانی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای