تفاوت ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

شما می توانید با افزایش اطلاعات خویش، مهم ترین تفاوت ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند را بشناسید. در این صورت، شرایط برای انجام خریدهای شما بسیار بهتر خواهد بود. ساعت ها و مچ بندهای هوشمند می توانند در مواردی همچون ظاهر، نوع باتری و میزان روشنایی صفحه نمایش و بسیاری موارد دیگر با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.

مهم ترین تفاوت ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند

بدون شک در زمان خرید ساعت هوشمند و یا مچ بندهای هوشمند، برای شما هم این سوال مطرح شده است که مهم ترین تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند کدام موارد هستند؟ پس در یک دوراهی گیر کرده اید و نمی دانید که کدام یک از موارد فوق، برای شما بهتر و مناسب تر تلقی می شود. لازم است بدانید که اولین تفاوتی که میان این دو وجود دارد، تفاوت ظاهری آن ها می باشد.
مچ بندهای هوشمند، در مقایسه با اسمارت واچ ها، ظاهری کوچک تر و حتی باریک تر دارند. توانایی نمایش زمان در آن ها وجود دارد در حالی که این قابلیت در ساعت های هوشمند هم مشاهده می شود. جالب است بدانید که ساعت های هوشمند، یک سری ویژگی های پیچیده دارند که هیچ کدام از آن ها را در مچ بندهای هوشمند، پیدا نخواهید کرد. دقت کنید که اگر تنها به دنبال چک کردن فعالیت های بدنی روزمره خود هستید، خرید مچ بندهای هوشمند می توانند، این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
در صورتی که فعالیت های ورزشی کمتری دارید یا در جلسات و مهمانی های بزرگ شرکت می کنید، ساعت های هوشمند، گزینه مناسبی برای استفاده های روزمره شما محسوب می شوند. در حقیقت، ساعت هوشمند به عنوان یک گزینه بهتر و مناسب تری نسبت به مچ بندهای هوشمند در این مواقع، به شمار می آید. اما اگر برعکس این موارد بیان شده هستید، خرید مچ بند هوشمند را پیشنهاد می دهیم که کارایی فوق العاده مناسب تری برای موقعیت شما دارد.

ساعت-هوشمند-و-مچ-بند-هوشمند-موبونیاز

امکانات و قابلیت های مچ بند های هوشمند

به منظور فهم بهتر مهم ترین تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند، بایستی در رابطه با امکانات و قابلیت های مچ بند های هوشمند اطلاعات بیشتری را دریافت نمایید. در این صورت است که می توانید یک انتخاب خوب و دقیق میان این دو داشته باشید. نکته مهم این است که معمولا از مچ بندهای هوشمند به منظور پایش فعالیت هایی که در طول روز وجود دارد، استفاده می شود.
از جمله مهم ترین امکانات مچ بندهای هوشمند می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

 1. شمارش تعداد قدم هایی که فرد در طول روز بر میدارد.
 2. شمارش تعداد پله هایی که مورد رفت و آمد قرار گرفته اند.
 3. تعیین زمان دقیق مدت فعالیت ورزش
 4. میزان کالری اندازه گیری شده
 5. مجهز به هشدار عدم تحرک و یا کم تحرکی
 6. پایش وضعیت خواب در افراد
 7. محاسبه میزان ضربان قلب
 8. شمارش تعداد اسکات و شنا

در مچ بندهای هوشمند، سنسورهایی تعبیه شده اند که با استفاده از آن ها، می توانید تمامی فعالیت های مرتبط با سلامتی و ورزشی را برنامه ریزی کنید. البته نکته مهم دیگر این است که ساعت های هوشمند هم، این قابلیت ها را دارند. حال شاید این سوال مطرح شود که پس کدام یک از موارد فوق، می تواند عملکرد بهتری داشته باشد؟ هریک عملکردهای متفاوتی دارند و باید متناسب با شرایط خویش، آن ها را تجربه کنید.

تنوع بالای امکانات در ساعت های هوشمند

یکی از مورادی که بیان نمودیم، این است که مچ بندهای هوشمند امکاناتی دارند که در ساعت های هوشمند هم مشاهده می شوند. اما صرفا تنوع بالای امکانات در ساعت های هوشمند، همان چیزی نیستند که در مچ بندهای هوشمند می بینید. اسمارت واچ ها می توانند یک ترکیب عالی از تعاملات اجتماعی و تناسب اندام را برای شما به همراه داشته باشند.
در حالی که اگر فقط به دنبال تناسب اندام هستید، خرید مچ بند هوشمند می تواند به عنوان یک انتخاب عاقلانه و به عبارتی هوشمندانه محسوب شود. در رابطه مهم ترین تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند، باید بدانید که مچ بندهای هوشمند از لحاظ دارا بودن صفحه نمایش، سه وضعیت دارند که عبارتند از:

 • کاملا بدون صفحه نمایش هستند.
 • صفحه نمایش کوچکی دارند.
 • از نشانگرهای LED برخوردارند.

ساعت های هوشمند معمولا امکانات اضافه تر و به عبارتی بیشتری دارند که در مچ بندها، نمی توانید آن ها را بیابید. مواردی مانند فیس واچ که تنها در ساعت های هوشمند، قابلیت مشاهده دارند. یا گزینه های دیگری همانند قابلیت پاسخگویی به تماس های دریافتی و یا برقراری تماس و ارتباط با افراد مورد نظر از طریق اسمارت واچی که در اختیار داریم. بنابراین باید بگوییم که بیشترین تفاوت این دو در نوع ظاهری است که برای آن ها طراحی کرده اند. طراحی متفاوت ابعاد صفحه نمایش و همینطور ابعاد خود مچ بند و ساعت، اهمیت زیادی دارند.

smart-watch-vs-smart-band-moboniaz

مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند در یک نگاه

برای این که بتوانید میان این دو، یعنی ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند، یکی را انتخاب کنید، بهتر است که به بررسی مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند در یک نگاه بپردازیم. به تمامی گفته های زیر دقت کنید تا متوجه مهم ترین تفاوت مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند بشوید.

 • ساعت هوشمند

ساعت های هوشمند نقطه مقابل ساعت های معمولی هستند. شما می توانید با اتصال اسمارت واچ ها به گوشی خود، تماس ها یا پیامک های دریافتی خود را به راحتی مشاهده کنید و آن ها را پاسخگو باشید. همچنین دسترسی به عکس ها و آهنگ هایی که بر روی گوشی خود دارید، از طریق اسمارت واچ میسر است. برخی از مدل های پیشرفته ساعت هوشمند وجود دارد که خود توانایی دریافت سیم کارت را دارا هستند. یعنی می توانید به راحتی از طریق خود ساعت هوشمندی که در دست دارید، تماس های مورد نظر خود را برقرار نمایید.

 • مچ بند هوشمند

مچ بندهای هوشمند را می توان در گروه گجت یا ابزارهای سنجش سلامتی و فعالیت های بدنی به شمار آورد. قابلیت اتصال به گوشی همراه شما را هم دارند تا بتوانید از نتایج پایش بدنی خود در طول روز، مطلع شوید. همچنین در صورت دریافت تماس یا پیامک، می توانید آن را بر روی مچ بند هوشمند خود مشاهده کنید و از آن اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای