تاریخ: آبان 16, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی

در این گزارش ما به ارائه نکاتی حولِ محور بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی مبادرت می ورزیم. لطفاً با ما همراه شوید. با توضیحات ارائه شده در این مطلب از ما و رعایت نمودن توصیه های بیان گردیده می توانید طول عمر باتری گوشی موبایل خود را به گونه ای چشم گیر افزایش دهید.

به هنگامی که شما در حال استفاده از گوشی های هوشمند خود هستید و به ناگاه باتری آن تمام می گردد، باتری ها برای شما به منفورترین فناوری بشر مبدل می گردد. ولی با وجود هرگونه حس شما نسبت به این قبیل از فناوری های کوچک، در عملکرد بسیار اثرگذار و حائز اهمیت آن تغییری ایجاد نخواهد نمود. شارژ نمودن درست باتری تلفن همراه بسیار پراهمیت است و قواعد و نکات خاص خود را دارد. در واقع، امکان دارد شما با عادات غلط شارژ، عمر باتری گوشی خود را کوتاه نمایید.

موارد بسیار مهم در شارژ تلفن های هوشمند:

 • پس از شارژ گردیدن گوشی، شارژر را از پریز برق بکشید.
 • از شارژ نمودن شبانه گوشی موبایل خود، اجتناب ورزید.
 • هر ماه یک مرتبه گوشی خود را در راستای ریکاوری باتری خاموش و روشن بنمایید.
 • حتی الامکان از شارژر وایرلس، شارژ درون خودرو و مواردی از این قبیل اجتناب ورزید.
 • ترجیحاً از شارژرهایی که به صورت دو تکه هستند، استفاده ننمایید. زیرا اغلب این نوع از شارژرها تقلبی می باشند.
 • شارژ ابتدایی گوشی برای زمان های گذشته بوده است. پس از گذاشتن باتری در شارژ غیرمعقول و چندین ساعته در زمان تهیه آن دوری کنید.
 • به هنگام شارژ شدن تلفن همراه به هیچ عنوان از آن بهره گیری نکنید‌. چرا که نه تنها به باتری آن صدمه وارد می شود، بلکه با توجه به تحقیقات انجام شده برای سلامتی انسان زیان آور است.

موارد بسیار مهم در شارژ تلفن های هوشمند-moboniaz.com

بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی چه زمانی است!

 • هر زمان که فرصت دارید گوشی خود را شارژ بنمایید حتی شده برای مدّت زمانی بسیار کوتاه!

در هر مدّت زمان که امکان دارد و می توانید گوشی خود را شارژ بنمایید. حتی چنانچه که چند دقیقه به طول انجامد. با استناد به سخنان کارشناسان، شارژهای جزئی و کم منجر به ورود آسیب به تلفن همراه شما نخواهد شد.

 • پیش از آن که شارژ باتری گوشی شما به طور کل تمام شود آن را شارژ بنمایید!

کارشناسان گوشی چنین می گویند، هنگامی که شما به قدری از تلفن همراه خود استفاده می نمایید که باتری آن کاملاً تخلیه می گردد، عمر باتری تلفن همراه‌تان کاهش می یابد. سامسونگ نیز این مسئله را در وب سایت خود با تیتر راهنمایی هایی در ارتباط با چگونگی افزایش طول عمر باتری گوشی، مورد بررسی قرار داده است و آن را تأیید می نماید.

 • بهتر است مقدار شارژ باتری خود را میان شصت و پنج درصد الی هفتاد و پنج درصد نگهداری کنید؛

قاعده و قانون کلّی برای شارژ نگه داشتن باتری این می باشد که همواره آن را بالای عدد پنجاه درصد نگهداری کنید. با شارژ به موقع باتری موبایل خود کاری نمایید که درصد آن همواره بالای پنجاه ماند. هیچ گاه اجازه ندهید باتری شما به طور صد در صد شارژ بشود‌. برخی از ما اغلب اوقات که کار اضطراری با موبایل خود داریم و مایل هستیم از آن به مدّت زمان طولانی استفاده بنماییم، شارژ آن را به صد در صد می رسانیم.

در واقع این کار کاملاً اشتباه بوده و ما با این کار به عمر باتری گوشی خود صدمه می زنیم. پس بهترین حالت این خواهد بود که شارژ باتری را میان چهل الی هشتاد درصد نگه دارید. همچنین اجازه ندهید که به هیچ عنوان شارژ آن از بیست درصد پایین تر آید. چرا که کارکرد باتری به گونه ای قابل توجه کاهش پیدا خواهد کرد.

حالت دوّم! چنانچه که همیشه باتری لیتیوم یون در گوشی هوشمند، میان شارژ شصت و پنج درصد الی هفتاد و پنج درصد نگه داشته شود عمر بیشتری را تجربه خواهد کرد. مسلماً اگر که شما بخواهید شارژ باتری خود را همیشه در این حالت نگه دارید کار نشدنی و بسیار سختی است. ولو لااقل بهتر است بدانید که راه سلامت باتری شما چیست! چنانچه که شما نمی توانید این کار را انجام بدهید، بازهم پیشنهاد می گردد سطح شارژ را میان چهل و پنج درصد الی هفتاد و پنج درصد نگاه دارید.

شما حتی می توانید روزانه مدّت زمان های خاصی را در راستای شارژ نمودن گوشی خود مدّنظر قرار بدهید تا بتوانید آن را در سطح شارژ مدّنظر نگاه دارید. ولی اگر که به گونه ای معمول سطح شارژ خود را میان 25% الی ۷۵٪ نگه می دارید، نگران نباشید به احتمال بسیار در مدّت زمان طولانی صدمات بسیاری به باتری شما زده نمی شود.

بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی چه زمانی است-moboniaz.com

 • تمامی مدّت زمان شبانه گوشی خود را در شارژ نگذارید بماند؛

بحث های بسیار در ارتباط با اثبات شارژ گوشی های هوشمند در تمامی ساعات شب وجود دارد. ولو با استناد به این موضوع که شارژ صد در صد منجر به آسیب بیشتر به طول عمر باتری خواهد شد، بنابراین احتمالاً بایستی آن را در کل شب به شارژ نگذارید و بعد از اتمام شارژ گوشی را جدا بنمایید‌.

امیدواریم که شما با رعایت نکات بیان شده در طول این مطلب از ما بتوانید بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی را تشخیص دهید و برای مدّت زمانی طولانی از گوشی تلفن همراه خود بهره گیرید. حال بهتر است بیان داریم که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای