تاریخ: مرداد 4, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

اندروید باکس یا تلویزیون هوشمند

تکنولوژی در دنیای ما، بسیار محبوب و پر طرفدار است؛ چرا که باعث شده کار برای افراد آسان شود. امروزه در ساخت اغلب ماشین آلات از تکنولوژی های بروز و پیشرفته بهره برداری می‌شود‌.

از بروز ترین فناوری هایی که در خانه اکثر مردم وجود دارد؛ تلویزیون های هوشمند و دستگاه اندروید باکس است. این دو نوآوری، تا حدودی همانند یکدیگر هستند؛ اما کاملا شبیه نیستند.

انتخاب بین این دو محصول بسیار سخت و مشکل است؛ چرا که هر دو دستگاه، از ویژگی های خارق العاده ای برخوردار اند. اگر به دنبال خریدی سودمند می باشید، اما بین انتخاب اندروید باکس و تلویزیون هوشمند گیر کرده اید، این مقاله را از دست ندهید.

 

اندروید باکس یا تلویزیون هوشمند-وب سایت موبونیاز

تلویزیون هوشمند چیست؟

یکی از تکنولوژی های زیبا که تنها در ساختمان های مسکونی استفاده نمی شود؛ بلکه در محیط های کاری نیز کاربرد دارد، تلویزیون می باشد. تاریخچه تولید تلویزیون به چند صد سال اخیر برمی گردد.

این تکنولوژی برترین و ماندگار ترین فناوری بشر است. بزرگ ترین ابزار رسانه ای که در سراسر این دنیای خاکی مورد استفاده قرار می گیرد؛ تلویزیون است. اولین تلویزیون بشر، از تکنولوژی نوپایی ساخته شده بود.

به همین دلیل با کوچک ترین نوسانی، سیگنال آن به هم می ریخت و فیلم یا برنامه تلویزیونی قطع می شد. تلویزیون های قدیمی تنها قابلیت پخش برنامه و سریال را داشتند؛ اما امروزه تلویزیون ها یک ماشین الکتریکی شگفت انگیز هستند.

تلویزیون های امروزی با بهره گیری از فناوری های بروزی ساخته شده اند. تکنولوژی در شکل و ظاهر تلویزیون های مدرن تغییرات بسیاری به وجود آورده است؛ به طوری که اصلا با تلویزیون های قدیمی قابل قیاس نیستند.

تلویزیون های جدید، یک سخت افزار پیچیده با قابلیت های هیجان انگیز است. تلویزیون های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت و وای فای را دارند. به همین علت شما می توانید با بهره گیری از این خصوصیت به گوگل پلی یا برنامه های  دیگری همچون روبیکا، واتساپ و… دسترسی داشته باشید.

تلویزیون های هوشمند دارای بازی های آنلاین و آفلاین متنوعی هستند. تلویزیون هوشمند نوعی زمین بازی نیز به حساب می آید. به همین دلیل شما می توانید با استفاده از این دستگاه اوقات خوشی را در کنار عزیزان تان سپری کنید.

تلویزیون هوشمند چیست؟-وب سایت موبونیاز

اندروید باکس چیست؟

یکی از ابزار آلات جانبی سیستم های اندروید، اندروید باکس می باشد. این وسیله، شگفت انگیز ترین ابزار برای دستگاه هایی همچون تلویزیون، موبایل و کامپیوتر می باشد؛ لذا باعث شده ساز و کار دستگاه تغییر کند و به یکی از پر قدرت ترین کنسول های گیم تبدیل شود.

اندروید باکس، از تکنولوژی خاصی تشکیل شده است؛ چرا که هم مجموعه ای از بازی های رایگان می باشد و هم این که همانند فروشگاه‌های گوگل پلی، برای سیستم های هوشمند عمل می کند.

اندروید باکس نیز مانند دیگر دستگاه هایی که در عرصه فناوری های نوین استفاده می شوند؛ قابلیت اتصال به اینترنت و مودم را دارد. به همین دلیل، افراد می توانند از بازی های جدید نیز بهره ببرند و همین طور در رقابت های آنلاین شرکت کنند.

قابلیت اندروید باکس بیشتر در زمینه ارسال فایل های تصویری، اجرای بازی های ویدئویی و دانلود گیم های جدید می باشد. فعالیت اندروید باکس از این سه حالت فرا تر نیست؛ اما با این حال، بهترین تجهیز شبکه شناخته شده است.

اندروید باکس با این که از نظر تکنولوژی و عملکرد فوق العاده می باشد؛ اما برای نصب برخی از برنامه ها نیاز به پشتیبان دارد. به همین دلیل، اگر برنامه در حین بازی ارور دهد یا شما را از بازی خارج کند؛ نیاز به پشتیبان دارد.

 

اندروید باکس چیست؟-وب سایت موبونیاز

 

 

 

تفاوت اندروید باکس با تلویزیون هوشمند

  • نوع سیستم عامل:

تفاوت اصلی اندروید باکس و تلویزیون هوشمند در سیستم عامل شان می باشد. تلویزیون هوشمند از تکنولوژی بروز تری ساخته شده، چرا که دستگاهی بر پایه سیگنال های تصویری و شبکه می باشد؛ اما اندروید باکس تنها از سیستم های شبکه پیروی می کند.

  • ظاهر:

تلویزیون های هوشمند از یک صفحه نمایشگر بزرگ با قطری کوچک تشکیل شده اند؛ اما اندروید باکس، جعبه ای کوچک است؛ که از به وسیله ریموت کنترل می شود.

  • قیمت:

قیمت اندروید باکس از تلویزیون هوشمند کمتر است؛ چرا که از نظر عملکرد و تکنولوژی کمی پایین تر از تلویزیون های هوشمند است.

  • عملکرد:

تلویزیون هوشمند علاوه بر پخش فیلم، توانایی اجرای یا دانلود بازی را دارد؛ اما اندروید باکس، تنها قابلیت نصب و اجرای بازی های الکترونیکی را دارا است. بنابراین اگر فیلم برای تان مهم می باشد؛ پیشنهاد ما به شما خرید تلویزیون های هوشمند است.

تفاوت اندروید باکس با تلویزیون هوشمند-وب سایت موبونیاز

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای