تاریخ: آبان 15, 1402 دیدگاه: بدون دیدگاه

آیا شیائومی 14 و 14 پرو ارزش خرید دارد

شیائومی 14 را می توانیم در گروه اولین گوشی هایی قرار دهیم که از جدیدترین و به روزترین چیپست که پرچمدار هم هست، استفاده می کنند. نکته بعدی این است که شیائومی 14 با سیستم عامل HYPEROS راه اندازی می شود. این سیستم در حقیقت جایگزین MIUI است. این گوشی ها تا چند ماه آینده به صورت جهانی عرضه می شوند و اکنون می توانیم اطلاعات و قیمتی که در کشور چین بیان نمودند را در نظر داشته باشیم. مدل پایه شیائومی 14 از رم 8 و حافظه داخلی 256 استفاده می کند و قیمت مناسب تری نسبت به شیائومی 14 پرو که رم 12 و حافظه داخلی 256 است، دارد.

مقایسه کوتاه شیائومی 14 و 14 پرو

مقایسه این دو گوشی با یکدیگر موجب می شود تا علت اصلی تفاوت قیمتی آن ها را بهتر متوجه شوید. عمده تفاوتی که میان این دو گوشی مشاهده نمودیم، در نمایشگر و همینطور نوع باتری و ظرفیت آن است. مدل 14، از پنل 6.36 اینچی و یک باتری در ظرفیت 4610 میلی آمپری برخوردار است. در حالی که مدل شیائومی 14 پرو، نمایشگر با ابعاد 6.73 اینچی و باتری 4800 میلی آمپری دارد.
همچنین تفاوت دیگر در نوع شارژ کردن باتری است که مدل پرو می تواند با 120 وات، در 18 دقیقه کاملا شارژ شود. هرچند پرو از باتری بزرگتری برخوردار است اما باز هم در شرایط بهتری شارژ می شود. از دیگر موارد تفاوت میان شیائومی 14 و 14 پرو، نوع متریالی است که در قاب جلو و پشت گوشی به کار بردند. در 14 پرو، از شیشه LONGJING استفاده کردند و مدل وانیلی نیز از پنل پشتی، پلی کربنات برخوردارند.
حال با این مقایسه و تعاریف، به نظر شما، گوشی شیائومی سری 14 می تواند به عنوان گوشی بعدی شما، جایگاهی ویژه در میان انتخاب هایی که دارید، داشته باشد؟

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای