تاریخ: اسفند 20, 1401 دیدگاه: بدون دیدگاه

آموزش بالا بردن کیفیت دوربین گوشی شیائومی

زمانی که تلفن همراه شیائومی خود را خریداری می کنیم، برای تمامی قسمت های آن، تنظیمات پیش فرض تعیین شده است. این تنظیمات در بیشتر مواقع، آنقدرها هم جالب و بهینه نیستند. بنابراین لازم است تا جهت تغییر آن ها اقدامی کنیم. عدم تغییر این تنظیمات در قسمت دوربین گوشی، می تواند روی کیفیت عکس ها، تاثیر مستقیمی داشته باشد. اگر تمایل به تغییر این تنظیمات دارید، بایستی با روش های بالا بردن کیفیت دوربین گوشی شیائومی، آشنا شوید. با موبونیاز همراه باشید.
این تنظیمات آنقدرها هم کار دشواری نیست و پس از انجام آن، می بینید که چه عکس های باکیفیت تری را مشاهده خواهید کرد. به منظور ایجاد یک تنظیمات بهتر و راحت تر، لازم است تا با تمامی گزینه های آن آشنا شوید. به این ترتیب، می توانید در زمان های مختلف، تنظیمات مناسب با همان موقع را اجرا کنید. به عنوان مثال تنظیمات عکاسی در شب با روز متفاوت است. بنابراین لازم است با هر دو نوع از تنظیمات آشنا باشید تا راحت تر تصمیم گیری نمایید.

کیفیت-دورین-گوشی-شیائومی-موبونیاز

روش های بالا بردن کیفیت دوربین گوشی شیائومی

دوربین گوشی که خریداری شده را نمی توان تغییر داد. در واقع نمی شود، دوربین گوشی را عوض کرد، اما می توانید با تغییراتی جزیی در تنظیمات آن، کیفیت بالاتری را شاهد باشید. اگر با تغییر این تنظیمات باز هم ادعا داشتید کیفیت مناسبی ندارد، دیگر لازم است تلفن همراه خود را عوض نمایید. در این صورت به دنبال گوشی باشید که از دوربین های باکیفیت تری پشتیبانی می کند.

چگونه دوربین گوشی را تنظیم کنیم؟

برنامه دوربین را در تلفن همراه خود باز کنید. می بینید که به صورت پیش فرض، بر روی واید باز می شود. به قسمت پایین صفحه توجه داشته باشید که حاوی سه دکمه است. یکی جهت عکس گرفتن که به نام شاتر مشهور است، دیگر جهت ضبط ویدئو و همچنین گزینه ای برای مشاهده عکس هایی که قبلا گرفته شده است. یک مقدار بالاتر از این سه گزینه، در سمت راست، شاهد وجود گزینه ای هستید که از آن جهت جابجایی میان دوربین اصلی و سلفی استفاده می شود.
سپس گزینه آپشن را خواهید دید که از آن به منظور مشاهده حالت های مختلف عکاسی استفاده می شود. در سمت چپ هم می توانید گزینه های مرتبط با انواع فیلترها را ببینید. حال لازم است تا به بررسی این فیلترها بپردازیم. زیرا در این صورت، راحت تر می توانید در زمان های گوناگون نسبت به عکسبرداری در کیفیت بالاتر اقدامی داشته باشید.

حالت photo در تنظیمات دوربین گوشی

زمانی که دوربین تلفن همراه خود را باز می کنید، مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش فرض در حالت photo قرار دارد. شما می توانید به راحتی و با حرکت انگشتان دست خود روی صفحه، تصاویر را زوم کنید و یا از زوم موجود خارج سازید. در حالت فوتو، گزینه هایی در بالای تصویر وجود دارد که هریک کارایی خاص خود را دارا هستند. لازم است با این گزینه ها آشنا شوید تا بتوانید عکسبرداری باکیفیت تری داشته باشید.

آموزش-عکاسی-با-کیفیت-با-دوربین-شیائومی-موبونیاز

فلش

اولین گزینه ای که می توانید در سمت چپ تصویر مشاهده نمایید، فلش است. روی آن ضربه ای بزنید و یکی از حالت های، روشن خودکار، روشن و یا خاموش را انتخاب کنید.

آموزش کار با حالت HDR دوربین گوشی شیائومی

با ضربه زدن بر روی این گزینه، می توانید آن را فعال و یا غیرفعال کنید. وظیفه این گزینه، افزایش رنج دینامیکی در تصاویر است. در واقع این معنا را می دهد که یک تعادل میان قسمت های تاریک و روشن عکس ایجاد می کند تا شاهد عکس های باکیفیت تری باشید.

AI

اگر آنقدرها از مهارت های عکاسی چیزی نمی دانید، می توانید این گزینه را فعال کنید. زیرا در این صورت، هوش مصنوعی موجود در آن فعال کرده اید و به این ترتیب، به صورت خودکار، سوژه مورد نظر شما شناسایی می شود و تنظیماتی متناسب با آن برای شما پدیدار خواهد شد.

زیباسازی با فلیترها

آیکونی که برای فیلترها در نظر گرفته اند، شبیه به ستاره است و می توانید تصاویر خود را با انواع فیلترها، زیباتر کنید. جالب است بدانید که امکان دانلود فیلترهای جدید هم از همین بخش میسر است.

منوی تنظیمات

نماد آن شبیه به چند خط موازی است و با کمک آن می توانید، تنظیمات بیشتری را در اختیار داشته باشید.

MOVIE FRAME

شما نیز می توانید با استفاده از این گزینه، نسبت به افزایش رزولوشن و همینطور فریم ریت ویدئو اقدام کنید. توجه کنید که هرچه این دو گزینه، بیشتر باشند، در نهایت کیفیت بالاتری را شاهد هستید.

TILT-SHIFT

با کمک این گزینه می توانید عکس هایی به صورت پرتره بگیرید. در این حالت، پشت زمینه مات می شود و می توانید عکس هایی با وضوح بالاتری بگیرید.

TIMED BURST

در صورتی که قصد عکس گرفتن پشت هم از سوژه مورد نظر خود را دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

عکسبرداری در حالت PRO جهت بالا بردن کیفیت دوربین گوشی شیائومی

اگر قصد دارید، عکس هایی حرفه ای تر بگیرید، لازم است تا دوربین گوشی خود را در حالت PRO قرار داده و نسبت به این کار اقدام کنید. به این ترتیب، می توانید تمامی تنظیمات دوربین را شخصی سازی کنید و عکس هایی متفاوت بگیرید. البته در زمانی که قصد استفاده از این گزینه را دارید، لازم است تا مهارت های تنظیم ویژگی های عکس را داشته باشید.
یعنی بتوانید به راحتی، میزان نور، کنتراست، فوکوس و غیره را تنظیم کنید. اگر توانایی تنظیم این موارد را ندارید، بعید است که بتوانید عکس های جالبی بگیرید. پس بهتر است که به طور کلی از این گزینه صرف نظر کنید و همان حالت پیش فرض را برای عکسبرداری در نظر داشته باشید.

استفاده از سایر برنامه های موجود و دانلود آن ها

جالب است بدانید که یکی از جذاب ترین روش های افزایش کیفیت عکس ها و یا ایجاد افکت هایی که در نظر دارید، استفاده از سایر برنامه هایی است که می توانید آن ها را دانلود کنید. بنابراین اگر تمامی موارد فوق را رعایت کردید و باز هم عکس مورد نظر نتوانست، توجه شما را به خود جلب کند، لازم است از سایر برنامه های موجود استفاده کنید.
این برنامه ها در تنظیمات گوناگونی وجود دارند که می توانید به راحتی از آن ها بهره ببرید تا در نهایت عکسی با همان کیفیت که مد نظرتان است را ایجاد کنید. برنامه هایی که به این شکل هستند، زیاد است و امکان تست هریک از آن ها برای شما وجود دارد. بنابراین بگردید و بهترین برنامه ای که می تواند نیازهای شما را رفع کند را انتخاب کرده و آن را دانلود کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای